Antibes tři v jednom. Leží ve Francii v srdci Azurového pobřeží, a i když je to jedno město, má dva názvy a tvoří jej tři části.

Reklama

Jednak je to historické centrum Antibes, dále letovisko Juan-les-Pins a posléze chráněný mys Cap d´Antibes. Jako jediné město na pobřeží je obehnáno hradbami, v dálce se rýsují zasněžené vrcholky Alp a tři sta slunečných dní v roce zaručuje, že tady vám dovolená určitě neproprší.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“3619″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Dostaveníčko umělců

Krásy francouzské Riviéry lákaly prominentní hosty už od počátku 20. století. Tehdy do Antibes Juan-les-Pins mířili také spisovatelé a malíři. Mezi jinými George Sandová, Guy de Maupassant či Jules Verne, jenž tu napsal román 20 000 mil pod mořem, Claude Monet, Marc Chagall a také Pablo Picasso. Ten pobýval na zámku Grimaldi, maloval na pobřeží, zanechal zde sbírku svých děl a dnes se v prostorách zámku nachází Picassovo muzeum. Můžete se také vydat po „Stezce malířů“ podél Azurového pobřeží a navštívit místa, kde umělci s paletou nacházeli inspiraci. V proslulé vile Eilenrock na antibském mysu si kdysi dávali dostaveníčko milionáři, dnešní celebrity obvykle hledají soukromí v luxusním Hotelu d´Cap obklopeném kvetoucími středomořskými zahradami. Ve 20. letech minulého století si toto kouzelné místo zamilovali i nonkonformní američtí umělci, kteří s sebou přivezli lásku k jazzu. Dodnes se tu v létě koná festival Jazz à Juan, který je nejstarší v Evropě a kde od roku 1960 vystupují nejslavnější jazzoví muzikanti. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“3620″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Ochutnejte absint  

Na pětadvaceti kilometrů dlouhém pobřežním pásu Středozemního moře najdete nespočet krásných pláží, kde si rekreanti užívají všech možných vodních radovánek. Pokud byste chtěli poznat mořský svět ještě z jiné perspektivy, navštivte jedinečný Marineland, kde vám před očima budou proplouvat delfíni, kosatky, lachtani, rejnoci, tropické ryby a dokonce i žraloci. A rozhodně se tu nebudete nudit ani večer. V jediném absintovém baru ve Francii, kde se prodává na 40 druhů alkoholu, jenž tolik inspiroval pařížskou malířskou bohému, si můžete vyzkoušet absintový rituál, najdete tu také dvě kasina a řadu nočních klubů a barů.    

 

Rady a tipy na cestu

-Antibes Juan-les-Pins leží 12 km od mezinárodního letiště v Nice a 20 km od letiště v Cannes. Pokud pojedete autem, držte se dálnic RN7, RN 98 a silnice A8 „La Provencale“ s výjezdem na Antibes. Jezdí sem také rychlovlak TGV.

-Chcete spojit relaxaci s blahodárnými zdravotními účinky moře? Můžete navštívit zdejší thalasso centrum Thalazur. 

-Milovníci greenu mají k dispozici 26 hřišť ve vzdálenosti jedné hodiny od města. 

-A pokud máte rádi závody plachetnic, nejslavnější je regata Voiles d´Antibes, jež vyjíždí z přístavu Vauban. 

Text: Michaela Vaňková   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře