„Auto musí vonět!“ tvrdí zpěvačka Hanka Křížková.

Reklama

Tentokrát jsme pro vás do rubriky Jízda vyzpovídali optimistickou a vždy dobře naladěnou zpěvačku se sametovým hlasem, Hanku Křížkovou. Hanka nám v rozhovoru prozradila nejen, jaké jsou její řidičské schopnosti v zimě, ale i co je u ní nového a jaké plány má do konce roku.

Vyžaduje vaše pracovní nasazení častou jízdu v autě? Jezdíte převážně sama nebo někoho vozíte? Nemluví vám do řízení?

V autě jezdím denně. Vlastně je to moje šatna i učebna. Stále přejíždím ze zkoušky na zkoušku, ze schůzky na schůzku. Takže se v autě učím písničky a texty, líčím se a dokonce někdy i převlékám. Mám v něm k dispozici téměř vše. Zkrátka typická ženská. Ale na představení mimo Prahu se nechávám ráda vozit. Většinou jezdím  sama, takže mně do řízení nikdo nemluví. Já řidičům radím jen tehdy, když jedou příliš rychle.

Jsou pro vás auta „srdeční záležitostí“?

Asi moc ne, jsou pro mne každodenní nutností. 

Máte nějaké vysněné auto? Prozraďte nám, co by nemělo chybět v autě zpěvačky?

Já se v autech moc nevyznám. Pro mne je podstatné mít dobrý servis, kterému 100 % důvěřuji. A takový už téměř dvacet let mám. Pan Vejvoda se o moje auta stará vzorně a chápe mojí absolutní nevědomost, co se týče aut. Ten by mohl vyprávět! Hlavně mi nové auto doporučí, neboť mě jako řidičku zná dokonale. Teď momentálně jezdím v Suzuki SX 4. Čtyřkolka, pohodlná a bezpečná ! U mne v autě nesmí chybět CD přehrávač či MP3 – MP4, klimatizace a vůně. Auto musí vonět!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“4384″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Blíží se nám zima. Některé ženy na toto období odkládají klíčky od aut. Jak zvládáte jízdu v zimě období vy?

Jezdím v každém ročním období, takže i v zimě, ale ne zrovna ráda. Proto mám čtyřkolku, je na zimu bezpečnější.

Často se říká, že ženy jsou horší řidiči než muži. Myslíte, že je to tak?

Nevím, znám hodně žen, které jsou super řidičky a naopak pár mužů, ke kterým bych si do auta nesedla. Ale asi, co se rozhodnosti a technického myšlení týká, jsou lepší. Nesmí machrovat a nesmí se tolik rozčilovat. O sobě si myslím, že jsem docela dobrá řidička. Taková klidná.

Nejen že jste úžasná zpěvačka, ale nedávno jste vydala svou první kuchařku. Co vás vedlo k tomuto nápadu a budete pokračovat?

Byl to nápad spisovatelky Marie Formáčkové. Stěžovala jsem si, co budu dělat při rehabilitaci po operaci kolene. Dopoledne cvičit a potom nuda, kterou nesnáším. Navrhla, ať napíšu kuchařku. A tak se stalo. Jsou to moje recepty, mé sestry, mých přátel a kolegů z divadla, prošpikovala jsem je fotkami ze soukromí i z představeních a bylo. Vznikla knížka, na kterou jsem docela hrdá, je na kvalitním papíře, neošizená, s krásnými fotkami. A prodává se skvěle. Tak mám radost.

Prozradíte našim čtenářkám, co máte do konce roku v plánu a na co se můžeme těšit?

Je toho opravdu hodně. Momentálně hlavně zkouším muzikál Mamma Mia, který odstartuje premiérou 12.12.2014.. Mám spoustu vánočních recitálů, různých talk show, velký vánoční koncert v Praze v divadle Hybernia 18.12. od 19 hodin s bandem Martina Kumžáka, se kterým vystupuji již 19 let. Koncem roku odjíždím s ruskou verzí muzikálu na ledě Popelka do Kyjeva. A příští rok po 20 letech obnovený muzikál Drákula v HDK a v divadle Hybernia Fantom z Londýna. A k tomu všemu připravuji písně na nové CD. Tak hlavně, ať mi slouží zdraví a všechno bude OK. 

Patrik Rajtar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře