Cestování po Evropě nemusí zruinovat peněženku. Kam vyrazit, hodně vidět i zažít, a přitom ušetřit

Cestování je pro nás spojeno s určitou mírou dobrodružství a exotiky, ale také obavou o své bezpečí a představou značných finančních výdajů. Mnoho lidí si myslí, že cestovat po zemích západní Evropy (Itálie, Španělsko, Francie, Holandsko) bude finančně hodně náročné, a když se k tomu přidá fakt, že neovládají potřebný jazyk, volí raději bezpečnější formu dovolené na Slapech, Lipně, maximálně v Chorvatsku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7152″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“337″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Evropa nám nabízí celou škálu zajímavých míst, na které se dá snadno dostat, a celá dovolená nás může stát podobné peníze jako ta v Krkonoších. Na relativně malém území najdeme řadu přírodních i kulturních památek. Holandský venkov rozprostírající se v rovině je naprosto odlišný od venkovských stavení rozesetých po úbočích Alp v Rakousku, a to nejen díky rázu krajiny, ale také rozdílnému způsobu života místních obyvatel. Ve Francii můžete v Normandii obdivovat útesy skal tyčících se na pobřežích přímo z vln Atlantiku a druhý den se už procházíte po rozpálených březích středozemního moře na Cote de Azur s vzduchem provoněným levandulí. V Itálii můžete pozorovat malebnou krajinu z kamenných městeček na vrcholcích kopců nebo se koupat ve zdejších přírodních termálních pramenech jako staří Římané. Mohli bychom vyjmenovávat krásy jednotlivých regionů Itálie, Francie, Španělska a dalších zemí, kde na nás působí různá díla lidská i Boží. Celá Evropa je takovým katalogem toho, jak rozmanitou přírodu Bůh stvořil, i kronikou toho, co člověk za několik století vybudoval i zničil.

 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7153″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“390″}}]]S manželkou jsme vyrazili do Evropy hned po svatbě. Využili jsme atmosféry té doby a cestovali autostopem. Nejenže nám řidiči zastavovali, ale mnozí nás pozvali na jídlo, nebo dokonce domů na přespání. Dojeli jsme do Andorry a Španělska, strávili několik dní v Provence a nakonec u Ženevského jezera. Přespávali jsme ve spacáku pod širákem a byla to neopakovatelná zkušenost. Během následujících let jsme k dopravě po Evropě začali používat starší auto WV Transporter, které nám poskytovalo nejen možnost dopravy, ale i střechu nad hlavou. Jezdili jsme tímto způsobem i s dětmi, než dorostly do velikosti, kvůli které jsme se na noc do auta prostě nevešli. Koupili jsme obytný přívěs a pokračovali v cestách po Evropě s úžasným zázemím, které jsme si táhli za autem. Po cestě na Gibraltar, kdy jsme najeli 8 000 km, jsme se rozhodli vyměnit náš přívěs za starší obytné auto. To nám skýtá při cestování ještě větší luxus a svobodu. Můžeme přespat téměř kdekoliv a v jakoukoliv roční dobu. Během let jsme začali pořádat také různé pobytové akce pro své přátele a skupiny lidí. Některé akce podnikáme jako putovní tábory pro děti a mládež. Vezmeme minibus a patnáct nebo dvacet dětí, se kterými projíždíme Provence, Normandii nebo severní Španělsko. Děti nám pomáhají s vařením a mytím nádobí, úklidem auta, nebo stavěním stanů. V zajímavých městech hrajeme poznávací hry, podnikáme výlety do hor, koupeme se v moři, spíme pod širákem a u toho všeho zažíváme mnoho legrace a dobrodružství. Pro starší pořádáme podobné výjezdy do Holandska, Paříže nebo Rakouska s ubytováním v chatkách, nebo mobilních domech. Pokud máte zájem poslat své dítě na putovní tábor po Evropě, nebo sami poznat zajímavá místa v Evropě, podívejte se na stránky našeho cestovního klubu. Přidat se k nám můžete i vy.

Odkaz na web: http://t4m406.wix.com/cestovniklub#!o-nas/crlx

 

Komentáře