Cestujeme vlakem do Děčína

Reklama

Pro milovníky jízdy vlakem a historie doporučuje vyzkoušet vyrazit na cestu do Děčína, který je ideální na víkendový rodinný výlet.

Už více než 160 let můžeme z oken vlaků sledovat soutok Labe a Ploučnice. Psal se rok 1851, když byla mezi Prahou a Drážďany zprovozněna železniční doprava. Severočeské město prošlo bouřlivým vývojem a stalo se křižovatkou nejen říční, ale i železniční dopravy. V současnosti patří mezi nejdůležitější uzly severních Čech. Kříží se tu hned pět železničních tratí. Za povšimnutí stojí i budova hlavního nádraží z roku 1865, která v roce 2004 prošla velkou rekonstrukcí.

Z Prahy do Děčína vyrážejí vlaky několikrát denně, za hodinu a půl máte možnost vystoupit ve městě, jehož historie sahá do 13. století. Samozřejmostí vybavení vlaků není jen pohodlí sedaček, dostatek prostoru na nohy a ladné plutí po kolejích, ale i jídelní vůz, kde mají nové menu, ve kterém šéfkuchař kladl důraz na kvalitu surovin od prověřených českých dodavatelů. „K obědu bych doporučil třeba kulajdu, jako hlavní chod krůtí prsa v úpravě sous-vide, cibulový konfit  s medem a šťouchané brambory. Ke kávě servírujeme makovec se sušenou švestkou a čokoládovou omáčkou,“ láká k posezení v jídelním voze šéfkuchař Martin Jiskra.

Po pohodlné jízdě je možné nabrané kalorie také shodit díky sportovně turistickému vyžití. Děčín leží na okraji atraktivní lokality Českosaského Švýcarska. Největší památkou samotného města je Zámek Děčín, čnící nad městem i nad soutokem řek. K zámku vede přístupová cesta nazvaná Dlouhá jízda – ve skále vytesaná silnice ohraničená z obou stran vysokými zdmi. Za rodinnou procházku určitě stojí i děčínské mosty staré více než 400 let. Staroměstský most přes Ploučnici a Ovčí můstek přes Jílovský potok, typický svými vysokými mostními oblouky. 

Čtěte také: http://www.jomagazin.cz/tip-na-vylet-zamek-decin-s-igrackem#.Vy7HxeRJlPY nebo http://www.jomagazin.cz/znate-10-nej-decinskeho-zamku#.Vy7IHuRJlPY

 

Komentáře