Cestujeme vlakem do Pardubic

Pokud rádi cestujete vlakem, nezapomeňte navštívit Pardubice, které jsou známé především jako město koní díky Velké Pardubické, perníku nebo plochou dráhou pro motorky.

Říká se, že kdo není z Pardubic, hned při příjezdu na nádraží pozná, že vystoupil právě ve východočeském městě. Po čuchu. Zdali za to může nedaleká továrna Paramo, pardubický pivovar, z jehož útrob se line vůně vařeného piva, nebo proslulý Pardubický perník, budete muset nejspíš vyzkoušet sami. Několikrát za hodinu vyrážejí z Prahy, Olomouce, Ostravy či Brna vlaky, které jedou právě přes Pardubice, které patří mezi jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů na železnici. Vždyť právě díky kolejím a vlakům Pardubice v dávných dobách v rozvoji předběhly nedalekou Chrudim. Tím nejlepším způsobem, jak se do Pardubic dostat a užít si všeho, co město nabízí, jsou právě vlaky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“7455″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“279″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]] 

Devatenáctistupňové pivo Porter patří k vrcholům černých piv v naší zemi. Pivovar i s pivovarskou restaurací se přitom nacházejí jen pár stovek metrů od budovy hlavního nádraží. Za návštěvu rozhodně stojí Pardubický zámek, nebo Východočeské divadlo, které svým repertoárem i souborem přesahuje hranice oblastního divadla.

 [[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7456″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“385″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Město je známé také závody koní nebo plochou dráhou, kdy sezóna začíná na jaře a končí na podzim. A právě podzim patří tradičně k vrcholům pardubického kulturního a sportovního života. Velká Pardubická do města každoročně přiláká desítky tisíc dostihových nadšenců. Závodiště je od vlakového nádraží vzdálené dvacet minut procházkovou chůzí skrz nově zrekonstruovaný lesopark na sídlišti Dukla. Milovníci rachotivých motorek mohou zase vyrazit na stadion ploché dráhy ve Svítkově, kde třešničkou na dortu bývá legendární závod Zlatá přilba.

Pokud chcete jet vlakem do města perníku využjte klimatizované soupravy vlaků Railjet nebo SC Pendolino, s nejmodernějším připojením WiFi, kde se pohodlně usadíte do kožených sedaček. Pokud cestujete s dětmi, zabavit je můžete pomocí dětského kina ve vagonech Railjet a Supercity Pendolino, kde můžete vybírat až ze 3 dětských filmů. Samozřejmostí jsou ve vlacích dětské omalovánky, pastelky nebo dětské jízdenky.

Často se mluví se o rivalitě mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. My jejich blízkou vazbu naopak oceňujeme. Vlakem jste z východočeského města perníku ve městě Josefa Gočára za necelých dvacet minut. Ale to už je jiný příběh…

Jak dlouho pojedete?
Z Prahy do Pardubic již za 0:53 min
Z Pardubic do Hradce Králové již za 0:17min
Z Pardubic do Olomouce již za 1h a 10min
Z Pardubic do Ostravy nejrychleji s SC Pendolino a to za 2h a 04 min

Komentáře