Co vše je potřeba ke složení vlastního skateboardu?

Reklama

Pokud už patříte mezi zkušenější skateboardisty a připravené komplety vám jak designem, tak vlastnostmi už příliš nevoní, tak není od věci se zamyslet nad stavbou svého vlastního skateboardu. Součástky k němu potřebujete jen čtyři a e-shopy jako Ambassadors.eu vám nabídnou ohromný výběr. Jak je ale vybrat a jak mohou ovlivnit vlastnosti? 

Vše začíná na kvalitní desce

Deska nebo prkno jsou naprosto základní součástí skateboardu. Určuje jak grafický ráz a design celého skateboardu, ale rovněž je při jeho výběru potřeba hlídat správné vlastnosti a parametry. Odlišné tvrdosti materiálu například mohou ovlivňovat vlastnosti skateboardu jako je například manipulovatelnost či ochota „se odlepit“ při triku. Důležité je také hlídat správné rozměry podle velikosti nohou, aby byla správná míra prostoru. Desku případně nezapomínejte dovybavit ochrannou průhlednou fólií nebo smirkovým protiskluzovým povrchem (gripy).

Trucky vybírejte podle desky

Trucky jsou druhým základním komponentem, jedná se o komponenty z kovu či jiného materiálu, které jsou na jedné straně pevně přiroubovány k prknu, na kterém stojíte a na druhé straně pak opatřeny ložisky. U skate trucků je potřeba hlídat především dvě věci. První je správný rozměr, aby pasovaly na velikost desky skateboardu a tou druhou je materiál a finální váha komponentu.

Ložiska a kolečka volte podle svých schopností

Ložiska jsou kovové zapouzdřené komponenty, které pochopitelně slouží k co nejplynulejší jízdě koleček. U nich platí snad jediné pravidlo, nešetřete u nich na ceně, opravdu se vám to vrátí na jízdních vlastnostech.

Oproti tomu kolečka nabízejí mnohem víc možností, jak si vybrat a jak případně upravit vlastnosti podle sebe. Mimo designu musíte myslet i na to, že různé materiály a velikosti koleček mohou ovlivnit manévrovatelnost a vlastnosti skateboardu. Pokud jen rádi jezdíte, jděte do větších a ušetřete síly. Drobnější jsou ale šikovnější v kdejakém triku.

Komentáře