Dolní Rakousko, země turistiky

Reklama

Horské výzvy s výhledy do údolí v alpských oblastech nebo tematické stezky přes vinice a ovocné sady? Dolní Rakousko nabízí milovníkům turistiky rozmanitost, vstřícnost a skvěle značené trasy, které osloví sportovní typy i rodiny s dětmi.

V Dolním Rakousku není turistika jako turistika. Na 15 000 kilometrech si vychutnáte jak horské, tak tematické trasy. Stejně jako krajina Dolního Rakouska jsou rozmanité i její stezky. Rodiny i sportovci tady najdou vše, po čem touží – od vysokých výstupů až po pohodlné trasy. Léto v horách je například jako dělané pro fanoušky výhledů. Hluboko do světa fauny a flóry proniknou turisté v dolnorakouských přírodních parcích a rodinné tematické stezky zvou k objevování i ty nejmenší. Milovníci vína si užijí stezky přes vinohrady a duchovně založení ocení poutní trasy. Na každé cestě pak výletníci potkají chatu, která nabídne osvěžení a odpočinek.

Waldviertel a Vídeňské Alpy: dva oceněné protiklady
Regiony Waldviertel a Vídeňské Alpy by snad nemohly být odlišnější, a přesto, nebo možná právě proto, byly oba za své skvělé navigační, zážitkové a servisní služby oceněny tzv. Rakouskou pečetí kvality v oblasti pěší turistiky.

V regionu Jižní Waldviertel lákají kromě tří tisícovek a spousty pověstí k bližšímu poznání také oceněné turistické vesničky; Moorbad Harbach, Zwettl a Yspertal. Tady načerpáte u srdečných hostitelů čerstvou energii, kterou budete potřebovat při objevování mystické stezky druidů Druidenweg-Ysperklamm, idylické stezky vodních zázraků Wasserwunderweg nebo při stoupání po panoramatické stezce Nebelstein-Panoramaweg.

Ve Vídeňských Alpách získaly kromě téměř 300 km dlouhé „Cesty vídeňským alpským obloukem‘‘ a deseti turistických hotelů ocenění také vesničky Kirchberg am Wechsel a Puchberg am Schneeberg. Všude v jejich okolí čekají na návštěvníky zajímavé výlety a nabídky ušité přímo na míru. Na túře „Schneeberg ‘‘ se například mohou se zkušeným horským průvodcem Peterem Großem vyšplhat při východu slunce až na vrchol.

Léto v horách pro každého
Také dolnorakouské horské chaty a salaše mají co nabídnout. Pokud jde o služby, jídlo a pohostinnost, prakticky nemají konkurenci. Od malých dětí až po alpinisty, v horách Dolního Rakouska si přijde na své každý. A jeden den je málo, chce to alespoň kratší dovolenou. Vždyť pestrobarevné pastviny, nádherné panoramatické výhledy a skvělá atmosféra chat jsou kombinací, která zabaví.

Že se kvalita turistických zážitků v Dolním Rakousku udržuje na vysoké úrovni, o tom svědčí také nové ocenění společnosti Hochkar Bergbahnen „Nejlepší rakouská letní horská dráha“, jež uděluje Sdružení lanovek a vleků Rakouské hospodářské komory. Také zážitková salaš Mönichkirchen a lanovka Rax-Seilbahn již získaly toto ocenění.

Novinkou v oblasti je pak nová ferrata Bergmandl na Hochkaru, která se skvěle hodí i pro menší lezce a začátečníky.

Lanovky, které fungují i v létě, jsou skvělé pro rodiny s dětmi. Díky nim zbývá malým turistům dostatek sil na poznávání zajímavých turistických stezek. Bez potíží se tak dostanou třeba k Houpačkové stezce v Mönichkirchenu am Wechsel, na které čeká třináct zastávek s nejrůznějšími houpacími a zábavními prvky.

V údolí Mendlingtal se nachází Dřevěná stezka, která vede podél posledního funkčního zařízení na plavení dřeva v Evropě. Pro rodiny jsou rovněž vhodné trasy vedoucí nejkrásnějšími soutěskami Dolního Rakouska: Ötschergräben, Hagenbachklamm nebo vodopády Myrafälle v Muggendorfu. Výjimečný zážitek dopřejí také túry národním parkem Donauauen nedaleko Vídně.

Komentáře