Mezi pastvinami, salašemi až na vrcholky hor, to je léto v horách Dolního Rakouska

Reklama

Žádná přeplněná koupaliště, dopravní zácpy a úmorné horko. Ale čerstvý vzduch, okouzlující vrcholy, horská jezera s průzračnou vodou, horské chaty a salaše a lahodné místní speciality. Tak vypadá léto v přírodě Dolního Rakouska. Od Vídeňských Alp až do Mostviertelu na vás čekají skvěle upravené turistické stezky pro pěší túry. Nabrat sílu můžete při zastávce na typických horských chatách s regionální domácí kuchyní a odpočinout si na místech s nádhernými výhledy do okolí. Jedinečné zážitky z krásné horské přírody si můžete navíc zpestřit účastí v soutěži o mnoho krásných cen, jako je například dovolená v horách nebo turistické vybavení. Stačí na svých toulkách při návštěvách těch nejlepších chat Dolního Rakouska sbírat razítka do turistického pasu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“9431″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

TOP 4 horské lokality Dolního Rakouska
1. Wechselland – místo pro rodinnou dovolenou
Wechsel nabízí velké množství nenáročných horských túr okořeněných mnoha atrakcemi pro děti jako je zážitková cesta na Kampstein „Familien Erlebnisweg Kampstein“ nebo turistická stezka s mravenčí tématikou Coronas Ameisenpfad. Pokud chcete udělat dětem dovolenou opravdu dobrodružnou, můžete každou noc přenocovat na jiné horské chatě. Houpačky, koloběžky, lanové centrum, jeskyně, tematické stezky a rodinné bio chalupy s množstvím zvířat, ideální místo, kde připravit dětem skvělé prázdniny.

2. Hvězdné nebe pro romantiky v údolí Ybbstal
Už jste někdy viděli na obloze Mléčnou dráhu a 7 000 hvězd? Na chatě Ybbstalerhütte se to může velmi lehce stát. Nachází se totiž v divočině Dürrenstein, v jedné z oblastí Rakouska nejméně zasažené světelným smogem. Kromě toho vás v okolí čekají procházky kolem krásných vodopádů, možnost koupání ve smaragdových jezerech a horské chaty s krásnými výhledy, romantickými pokoji a skvělou domácí kuchyní. Určitě také nevynechejte výstup na Hochkar, na jehož vrcholu se nachází panoramatická vyhlídka Skytour.

3. Pokoření vrcholů národního parku Ötscher-Tormäuer
Pro všechny ty, kteří rádi zdolávají vrcholy a poté se kochají krásným výhledem je ideální národní park Ötscher-Tormäuer. Park má rozlohu 170 km2 a nabízí opravdu nekonečné možnosti k pozorování horské fauny a flóry. Nejoblíbenější jsou v parku výšlapy na Ötscher a Gemeindealpe. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, třeba ovčí sýr z Annabergu, pivo z Erzbräu či regionální burger „Franzis Gmoaoim-Burge“ na chatě Balzplatzerl, kterou neminete cestou z Gemeindealpe.

4. Putování od chaty k chatě v pohoří Raxalpe
Raxalpe kombinuje nádherné výhledy s kulinářským požitkem v tradičních horských chatách. Nejstarší kabinovou lanovkou Rakouska se vyvezete k horskému hostinci Raxalpe s pohodlnými lehátky a s panoramatickým výhledem. Odpočinuti se vydáte přes barevné  louky k chatě Ottohaus. Potom se přes zelené pastviny dostanete k bio chatě Neue Seehütte s vyhlášeným tvarohovým štrůdlem. Posilněni můžete vyrazit přes vrchol kopce zpátky k lanovce. Za návštěvu stojí také Payerbach, kde uvidíte památku UNESCO – železnici Semmering a viadukt Schwarza, který ohromuje svými 13 klenbovými oblouky. Přímo ve viaduktu se nachází Vinodukt s možností ochutnávky vín z oblasti od Vídně po Triest, ze všech regionů, kterými vede horská trať.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“9432″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“282″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Pro všechny, kdo chtějí soutěžit
Do soutěže je zapojeno 19 chat, ale vám stačí navštívit pouze 3 a pak svůj turistický pas vhodit do soutěžního boxu na některé z nich. Například poblíž Annabergu jsou hned dvě chaty v těsné blízkosti, Annaberger Haus a Anna-Alm. Soutěž odstartovala na začátku června a zúčastnit se můžete až do 26. října 2016.

Další informace o rodinné dovolené v Dolním Rakousku se dozvíte na:  http://www.dolni-rakousko.info/leto-v-horach-dolniho-rakouska

Komentáře