Nehoda není náhoda! Při koupi vozu nepodceňte pojištění…

Reklama

Naše čtenářka Martina si oblíbila novou rubriku JO Magazínu, Jízdu, a protože zrovna kupuje auto, obrátila se na nás s dotazem ohledně pojištění. Na její otázku odpovídá Helena Dušková, tisková mluvčí finanční skupiny Wüstenrot.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_preview“,“fid“:“4402″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“180″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“180″}}]]

Chystám se koupit auto, jaké pojištění si k němu mám sjednat?

Martina Chmelíková, 32 let

Ze zákona máte povinnost sjednat si na vůz, jehož jste majitelkou, pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla obecně známé jako povinné ručení. Z něj jsou kryty škody na majetku, újmy na zdraví a také nemajetkové újmy, které způsobíte svým autem jiné osobě.  

Povinné ručení byste si měla uzavřít ještě před tím, než s novým autem vůbec vyjedete na silnici. Při případné nehodě byste totiž musela z vlastního zaplatit nejen náhradu škody, ale i pokutu za to, že řídíte nepojištěný vůz.

Povinné ručení ale nekryje škody, které někdo způsobí na voze vám – například vám jej na parkovišti nabourá neznámý pachatel, nebo vám jej poškodí kroupy. Pro tyto případy doporučuji uzavřít si havarijní pojištění.

 

 

 

 

 

Komentáře