Oázy wellness v Korutanech. Pokud chcete spojit sportování s relaxací, jste tady na pravém místě!

Reklama

Mezi Heiligenblutem a Nassfeldem, mezi lázněmi Bad Kleinkirchheim a Mölltalským ledovcem, si přijdou na své všichni – milovníci náročných pěších túr po horských stezkách, rodiny s dětmi i hosté, kteří si chtějí dopřát hlavně pobyt v termálních lázních, protože zdejší horké prameny jsou velmi účinné. A navíc tu mají skutečnou raritu! V Bad Kleinkirchheimu totiž můžete relaxovat v Římských termálních lázních o rozloze 4 000 m2, které by staří Římané našim současníkům určitě záviděli. Lázeňský prostor je rozdělen do tří částí. První Romanum vzdává hold starověkému požitkářskému stylu, jsou zde mimo jiné římská parní lázně i sauna připomínající svým tvarem amfiteátr. Nechybějí však ani Kneippovy lázně, finská sauna, „sněhová sprcha“ a velký areál pro děti. Druhá část Nordicum nabízí požitky ve znamení darů alpské přírody a třetí nazvaná Maximum poskytuje ty nejexkluzivnější služby včetně biosauny, komory se solnými inhalacemi a je tu venkovní termální bazén s vodními lehátky. A to není ještě zdaleka všechno.

Léčení ve štole
Ovšem i Warmbad ve Villachu, což jsou lázně s tisíciletou tradicí, je špičkový resort, kde najdete vedle bohaté wellness nabídky také terapeutická a rehabilitační pracoviště.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“2550″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“393″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“500″}}]]

A v nejvýše položených termálních lázních v Rakousku Bad Bleiberg na vás čeká moderní balneologické centrum s hlubokou podzemní štolou, kde se úspěšně léčí pacienti trpící alergiemi a nemocemi horních cest dýchacích. Pokud zatoužíte ve Villachu po nákupech, rozhodně stojí za to navštívit nákupní centrum Atrio, které leží pár kilometrů na jih od historického jádra města. Je tu dvaaosmdesát obchodů a Dětský svět Capella-Play, kde můžete nechat své potomky, aby si pohráli pod dozorem zkušených opatrovatelů, zatímco se vydáte za nákupy.

Text: Michaela Vaňková

foto:Kaernten Tourismus

Komentáře