Peugeot 3008, láska na první pohled. Nejen na jaře se zamilujete do svého „Pežotáka“

Sednout si do nového SUV Peugeot 3008, Auta roku 2017, je jako vstoupit do nového, originálního a luxusního světa. Už jen výška vozu pro nastupování je naprostý sen.

Peugeot 3008, SUV, které je skutečným ztělesněním moderního automobilu. Je majestátní, technologický, vzbuzuje emoce a osobní potěšení. Toto nové SUV zdůrazňuje status svého majitele a nabízí hodnoty, které jsou v souladu s moderní dobou. 

Je nabízen ve velké škále barevných odstínů a doplňků. Při nastoupení do vozu, pohled okamžitě upoutá úžasná, téměř futuristická palubní deska. Je spojením nejnovějších trendů, technologií a komfortu. Na druhý pohled vás zaujme volant a dotykový displej. Volant je ještě kompaktnější, přizpůsobený příjemnějšímu a pohodlnějšímu řízení.                      

Velký 8″ dotykový displej je jako tablet umístěný uprostřed palubní desky. Používá nejmodernější technologii pro rychlejší reakceschopnost a větší uživatelskou praktičnost. Sériově je doplněn šesti „klavírními klávesami“ – velmi elegantními páčkovými přepínači poskytujícími přímý a trvalý přístup k hlavním funkcím: rádio, klimatizace, navigace, parametry vozu, telefon a mobilní aplikace. Vše jednoduché, bezpečné a pohodlné na ovládání.

Pohodlné a dobře tvarované sedačky, velký prostor na nohy, ale i nad hlavou, odkládací místa na kávu u řadící páky a spoustu dalších vychytávek. Výborně zpracované materiály v interiéru zajišťují, že se budete po krátké jízdě cítit jako doma

Design interiéru nového Peugeotu 3008 jedinečný. Je to SUV se vším všudy.  Nový Peugeot 3008 nabízí všechny vlastnosti, které k tomuto typu vozu patří:

  • Vertikální přední maska
  • Dlouhá plochá kapota
  • Vyšší linie karoserie
  • Široké ochranné lišty (nárazníky, podběhy kol, prahy dveří)
  • Velká kola
  • Větší světlá výška
  • Profilované střešní lišty

 

Nové SUV Peugeot 3008 se však jen s tímto nespokojuje. Přidává smysl a emoce pro výsledný celek.  Vždy na ulici zaujme elegantní jízdou po silnici, nebo divokým zdoláváním nerovností v terénu. Výsledkem je smyslný zážitek z jízdy.

Nový Peugeot 3008 totiž dosahuje díky nové platformě EMP2 a uznávaným dynamickým vlastnostem rovnováhy mezi komfortem a jízdní stabilitou, jaké se v segmentu C SUV nevidí. Platforma rovněž přispívá k dalšímu snižování hmotnosti, tedy k nižší spotřebě, lepší pasivní bezpečnosti a vyšším výkonům. A spotřeba tohoto vozu bude pro vás určitě milým překvapením.

V Evropě je nové SUV Peugeot 3008 je opatřeno výkonnými a velmi úspornými benzínovými i dieselovými motory Euro 6.1 a u některých verzí splňují i normu Euro 6.2.  Všechny benzínové motory jsou ve své výkonnostní kategorii „Best in Class“. 

Motor 1.2 PureTech 130 k S&S, který je potřetí za sebou také držitelem titulu Motor roku ve své kategorii, vykazuje emise od 115 g CO2 / km, emise motoru 1.6 THP 165 k S&S s automatickou převodovkou EAT6 činí pouhých 129 g CO2 /km. V nabídce jsou 3 benzínové verze.

U dieselových motorů umožňuje technologie BlueHDi snížit emise na 100 a 121 g CO2 /km a výkonnost motorů je 100, 120 a 150 k. 1.6 BlueHDi a 2.0 BlueHDi tak patří mezi nejlepší motory na trhu. V nabídce je aktuálně 5 naftových variant.

Nový Peugeot 3008 se vyrábí v továrně v Sochaux, motory dodávají francouzské továrny v Trémery a v Douvrinu. Vůz tak bude mít od počátku nárok na označení „Origine France Garantie“ (Záruka francouzského původu).  A to zdaleka není vše…

Zdroj: https://www.kopecky.cz/novinky/objevte-nove-suv-peugeot-3008

Komentáře