Tip na adventní výlet: V Kašperských Horách to teď žije

Reklama

Šumava po celý rok nabízí dostatek důvodů k návštěvě a během Adventu a Vánoc to platí dvojnásob. Mnoho zajímavého se v tomto čase bude dít v Kašperských Horách a na hradě Kašperk.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6965″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“426″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Na Mikulášský víkend je připravena sobotní Mikulášská nadílka s doprovodným programem. V neděli 6. 12. jsou děti každého věku zvány do tvořivých dílen, kde si vyrobí vánoční dekorace nebo přání.  O druhém adventu otevře Městské kulturní a informační středisko ve spolupráci s Muzeem Šumavy ve výstavní síni na radnici výstavu obrazů se zimní tématikou místních autorů i malířů z širšího okolí. 

Třetí adventní neděli 13. 12. bude již po čtvrté znovuotevřen největší skříňový betlém v Čechách s nádhernými stavbami zachycujícími historické Kašperské Hory a s 125 postavičkami, ke kterým přibyde 25 nových. Čtvrtá adventní neděle 20. 12. rozezní Kašperské Hory písněmi pěveckého sboru Sdružení horažďovických zpěváků a muzikantů.

Další vánoční koncerty se uskuteční od 27. 12., např. tradiční Rybova mše vánoční v kostele sv. Markéty nebo koncert členů sboru Musica Lucis.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6966″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

V termínu 28. 12. až 2. 1. otevře brány návštěvníkům nedaleký hrad Kašperk. Během sváteční otevírací doby vždy od 10 do 16.30 hodin se tradičně konají speciální komentované prohlídky hradu s kostýmovaným průvodcem. Návštěvníci se dozvědí, jak lidé ve středověku prožívali zimu, co jedli, pili, čím topili, jakým aktivitám se věnovali ve volném čase, jak slavili Vánoce a mnoho dalších zajímavých informací.  V budově purkrabství bude naaranžovaný stůl s prostřenou vánoční tabulí dle kněze Jana z Holešova, který zaznamenal štědrovečerní zvyky našich předků za Karla IV., mezi tématy prohlídky budou například i středověké zásady slušného stolování. Chybět samozřejmě nebude občerstvení – svařené víno, čerstvě upražená káva z místní pražírny, čaj, medovina, poctivá horská čokoláda či teplé placky. 

 „Představte si historické horské městečko zahalené do vrstvy bílého prachového sněhu, blikající vánoční osvětlení na lampách a domech. V rukou držíte šálek dobré kávy nebo horké čokolády a posloucháte vyprávění o vánočních zvycích a historii Kašperských Hor …,“ zve vedoucí MěKIS Veronika Rosecká.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6967″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

Zima v Kašperských Horách nabízí nejen kulturní, ale samozřejmě také sportovní zážitky. Přímo ve městě je udržovaný Ski areál s celkovou délkou tras 1,5 km – například na Silvestra sjezdovku projede průvod lyžařů s pochodněmi, aby přivítali nový rok. Za dobrých sněhových podmínek jsou kolem šumavského městečka k dispozici desítky kilometrů upravených běžeckých tras.

Více informací na novém webu www.kasphory.cz

 

Komentáře