V kempu jako v 5hvězdičkovém hotelu

I v kempu se dnes můžete cítit stejně pohodlně jako v luxusním hotelu. Jde jen o to, vybrat si tu správnou výbavu. Do prostorného stanu si můžete pořídit koberec i komfortní „letiště“, stejně jako polohovací stůl nebo lampu propojenou s vytápěním. Třešničkou na dortu pak může být třeba designová lednice v retro stylu.

„Mnoho lidí se zamiluje do toho nejkomfortnějšího kempinkového nábytku. Je ale třeba si předem vyzkoušet, jak dobře jde složit a jaký má po sbalení rozměr. Do toho zakalkulujte svoji další výbavu a zvažte, zda jedete na dovolenou malým autem, anebo obytným vozem. Samostatnou kapitolou jsou třeba kempinkové stoly – všechny jsou skládací, ale je na vás, zda spíš uvítáte rozměrnou, ale tenkou „placičku“, nebo menší a tlustší kufr, kdy se stolní deska láme napůl? Rozmyslete si také, zda vám budou stačit 2 výšky stolu, anebo využijete i 3 až 4 výškové úrovně. Takový stůl můžete použít k podávání oběda (v poloze zcela nahoře), odpoledne ke kafíčku (níže) a večer ve stanu na hraní karet (zcela dole),“ radí outdoorový specialista Vít Hruška, spolupořadatel Výstavy stanů a vybavení do přírody, která probíhá až do 19. 8. 2018 v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech.

Prostorný jako chata
Variabilní rodinný stan Taiga 500XL od značky Vango má tunelovou konstrukci a je určen pro 5 osob. Umožňuje vytvořit jednu či dvě ložnice a využít tři vchody. Vchod v průčelí můžete používat, nebo ho nechat uzavřený a ve vzniklém prostoru uskladnit např. kola. Ani vysocí muži nebudou mít v tomto stanu problém pohybovat se vzpřímeně – výška stropu v předsíni je 220 cm, v ložnici 210 cm! K dalším přednostem stanu patří např. patentovaný TBS II® kotvicí systém, připínací závěsy pro větší soukromí, velká okna Diamond-Clear PVC zajišťující dostatek přirozeného světla apod. Rozměry stanu jsou 725x385x220 (210) cm, po sbalení má ovšem jen 70x42x41 cm! Koupíte jej na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz.

Na oběd i na mariáš
Kempinkový stůl Custer XL z řady Outwell Bamboo Collection je vhodnou volbou pro všechny, kdo chtějí stylový a dostatečně rozměrný stůl, který nebude potřeba nijak složitě montovat. Rozložíte jej během pár sekund, pro snazší transport se dá složit do kufříku s plastovými madly. Stolek lze nastavit na 3 různé výšky, které můžete doladit šroubovatelnými patkami. Konstrukce je vyrobena z hliníku, desku stolku tvoří bambus. Rozměry jsou 70x150x49/58/70 cm, po sbalení 71x77x10 cm. Koupíte jej na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz.

Lelkování na obláčku
Relaxační vzduchový vak od značky Yate je pohodlné lehátko, které zpříjemní váš pobyt na chatě, pláži či jakémkoliv výletě, ale můžete ho využít také doma nebo v práci. Lehátko stačí nafouknout několika pohyby, a to bez použití pumpy. Je vyrobeno z pevného a odolného materiálu, proto se nemusíte bát jeho protržení. Vzduchový vak váží stejně jako kilo pomerančů a sbalený vytvoří malý balíček o rozměrech: 19x16x36 cm. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz.

Ledové pivo v retro stylu
Bo-camp UO Retro Coolbox Greenwich je kvalitní chladicí box, který na první pohled upoutá vydařeným retro designem. Mezi pevným ocelovým pláštěm s lakovaným povrchem ve vysokém lesku a vnitřní hliníkovou vložkou se nachází odolná izolace, která uvnitř udržuje optimální teplotu. Robustní rukojeť umožňuje snadné přenášení a víko je pro pohodlnou manipulaci opatřeno madlem. Z vnější strany boxu se nachází praktický otvírák. Rozměry chladicího boxu jsou 32x22x41 cm, objem je 17 litrů a hmotnost 3 kg. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz.

Svítí, hřeje a je krásná
Závěsná lampa a ohřívač v 1 Fuji Electric Camping/Patio Heather od značky Outwell vám zajistí ve stanu teplo i za chladnějších nocí a příjemné světlo bez ohledu na počasí. Pro optimální zahřátí můžete nastavit výkon 600 nebo 1 500 W. Díky halogenovému topnému tělesu se zahřejete bez obav o bezpečnost a bez otravného zápachu. Lampu můžete použít jak ve stanu, tak před stanem, a to i díky délce přívodního kabelu (1,9 m) pro 230V síť. Průměr lampy je 42,5 cm, hmotnost 1,4 kg, nastavitelný výkon: 600/1 500 W. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz.

Výstava stanů a vybavení do přírody vás připraví na dovolenou i expedice
Na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná od 1. června do 19. srpna 2018 v areálu PVA EXPO Praha Letňany, najdete největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky. Stojí tady na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si vyzkoušíte stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Na ploše 10 000 m² (!) se představí více než 220 outdoorových značek. Vše si vyzkoušíte, poradíte se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na promítání cestovatelských filmů, sérii cestovatelských přednášek, vyzkoušet si své dovednosti na lezecké stěně, zúčastnit se soutěže zručnosti a mnoho dalšího. Pokud se na Výstavu chystáte i se svými potomky – díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vše v klidu vyberete. Vstup a parkování jsou zdarma! Více na www.vystavastanu.cz. A pozor, ještě tip pro mimopražské zájemce nebo ty, kteří nechtějí čekat do června, skvělou nabídku outdoorového vybavení najdete na www.4camping.czf

Komentáře