Velkolepý červencový ohňostroj: Kolínská světla 2015 – největší podívaná svého druhu v Německu

Reklama

Nenechte si ujít velkolepou ohňostrojovou podívanou! Kolín nad Rýnem se 11. července 2015 opět připojí k festivalu ohňostrojů Rýn v plamenech se svým programem nazvaným „Kolínská světla“.  Největší německý ohňostroj doprovázený hudbou bude zahájen před půlnocí. Diváci jej mohou sledovat z obou břehů Rýna.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6192″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Pyrotechnici začnou s přípravami na velkolepou světlenou show už 8. července. Na hlavní ohňostroj připraví až 4,7 tuny zábavní pyrotechniky, na menší ohňostroje podél řeky bude třeba asi 1,3 tuny materiálu. Program patnáctého ročníku festivalu „Kolínská světla“ bude zahájen ve dvě hodiny odpoledne, kdy se pro diváky otevřou prostory na obou březích Rýna, odkud budou moci sledovat ohňostroj. Podvečerní program zahájí rocková skupina Brings. Před desátou hodinou vypluje flotila více než padesáti lodí. Plavidla se zastaví u slavné restaurace Bastei. Základnou světelné show bude 120 metrů dlouhá loď, která zakotví uprostřed Rýna mezi restaurací Bastei a parkem zvaným „Tanzbrunnen“ (tančící fontána). Největší německý ohňostroj doprovázený hudbou bude zahájen před půlnocí. Diváci jej mohou sledovat z obou břehů Rýna.

Festival Rýn v plamenech je jednou z nejvýznamnějších a nejstarších turistických atrakcí této oblasti. Až do září budou probíhat další etapy rýnských slavností, z nichž každá představuje jedinečnou příležitost užít si netradiční směsice pohádkové scenérie a hry ohňových světel. 

Užitečné tipy: 

•Více informací o slavnostech najdete na http://www.koelner-lichter.de 

•Na letiště Kolín nad Rýnem/ Bonn se rychle a levně dostanete z Prahy s nízkonákladovou leteckou společností Germanwings, která denně létá z Prahy. Více informací na www.germanwings.com 

 

Komentáře