Až do října mohou návštěvníci využít zvýhodněnou Rodinnou kartu do top plzeňských atrakcí

Reklama

Festival Živá ulice, který ovládne západočeskou metropoli Plzeň od 10. do 19. srpna, láká také letos na zábavný program pro děti. V Proluce, netradičním hřišti pod širým nebem, si mohou denně od 15 do 19 hodin samy zahrát oblíbenou pohádku na originálních loutkových divadélkách. Ve sportovním stylu pak děti rodiči prožijí návštěvu Plzně od 18. do 26. srpna, kdy město již potřetí pořádá festival plný sportu Sportmanie. Ve velké sportoviště se promění park za obchodním centrem Plaza a sportovat se zde bude ve všední dny od 13 do 19 hodin a o víkendech od 10 do 19 hodin.

Po celé léto, až do konce října, nabízí město Plzeň rodinám s dětmi také unikátní Rodinnou kartu Visit Plzeň Card, která jim umožní návštěvu čtyř TOP turistických atrakcí během 48 hodin za zvýhodněnou cenu 1299 Kč. Dva dny v Plzni jsou totiž akorát na to, aby si všichni dostatečně užili návštěvu všech zapojených míst – zoologické zahrady, DinoParku, Techmania Science Centra i Muzea loutek. Pokud všechna zmiňovaná místa navštívíte, ušetříte díky Rodinné kartě téměř čtvrtinu, než kdybyste si kupovali jednotlivé vstupenky (rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí 1620 Kč).

Rodinný výlet můžete začít v plzeňské zoologické zahradě, kde uvidíte největší počet druhů zvířat ze všech zoo v České republice. Úsměv na tváři vám určitě vykouzlí nejmenší celebrity: nosorožčí mládě Růženka nebo půlroční lvíček Baquir. V sousedním DinoParku na vás čeká desítka obrovských ještěrů. Minout tu nesmíte ani paleontologické  hřiště pro děti či 3D kino. Do světa vědy a techniky zavede Techmania Science Center s interaktivními expozicemi, díky nimž se můžete ocitnout ve vesmíru, pod vodní hladinou moře, v hlubinách Země nebo za moderátorským pultem a prostřednictvím Muzea loutek se setkáte se známými plzeňskými rodáky Spejblem a Hurvínkem, ale také s dalšími loutkami či loutkovými divadélky, jejichž loutkohercem se na chvíli můžete stát. Speciální zážitkovou expozici na míru ocení tatínkové, kteří se do muzea vydají s dětmi sami.

Co se týče srpnových akcí pro děti a rodiče, doplní tradiční plzeňskou bohatou nabídku festival Živá ulice s programem pro všechny generace a speciálním Loutkovištěm pro děti. To připomene tradici loutkových divadélek pod širým nebem a každé děcko se na něm chvíli stane režisérem, hercem, hudebníkem i divadelním kritikem v jedné osobě.

Na Živou ulici naváže stejně jako v předchozích letech zábavná Sportmanie, na níž nabídnou plzeňské sportovní kluby dětem a mládeži možnost vyzkoušet si šedesát různých druhů sportů a setkat se s profesionálními sportovci. Dospělý doprovod ocení poučné přednášky a besedy o sportu i zdravém životním stylu.

Vše potřebné k plánování výletu do Plzně včetně aktuálního programu akcí najdete na webu www.plzenprodeti.cz.

Komentáře