Dětský prázdninový klub Firáček se dostane pod kůži dětem i rodičům

Před pár dny získala cestovní kancelář FIRO-tour na TTG Travel Awards 2. místo v kategorii Nejlepší cestovní kancelář pro zahraniční dovolenou s dětmi. V souvislosti s tím jsem vzpomněla na to, jaké byly loňské i předloňské prázdniny s dětským klubem Firáček, jejich maskoty i písničkou. Jak nečekaně, nechtěně a velmi mile pronikli do našich prázdninových zážitků.

Manželská romantika na pláži, jak si ji neužít aneb, když není Firáček
Dosedám na lehátko na prosluněné písečné pláži, v ruce chlazený nápoj, přes brýle koukám do odpoledního slunce nad blankytně modrým mořem a chystám si to pořádně vychutnat. Vedle mě můj milovaný manžel, který je v podobné náladě. Romantika jako zamlada. Sotva se však uvelebím, ozve se:„Mamííí…pojď se mnou sbírat mušle“…odpovídám: „počkej, za chvilku…“. První vyrušení bylo zažehnáno. Asi za 5 minut: „Mami tak už pojď“…já: „ještě chviličku…“ oddaluji nevyhnutné.

Pak se však podívám, kde si hraje synek. A ejhle, už si nehraje. Právě běží k moři, stahuje si plavečky a chystá se přede všemi hotelovými hosty čůrat do vodičky…Vystřeluji z lehátka, čapnu dítko a běžím s ním na toalety…No, a když už jsem si dala sprint, mohu se klidně vydat sbírat mušličky. No, ne? Bye, bye manželská romantika, příjemná letní letargie… Zbyl mi už jen chlazený drink, co na sluníčku zteplal.

Manželská romantika na pláži, jak si ji užít s Firáčkem
Miluji své děti – ze současné životní perspektivy – jsou to nejlepší co mě v životě společně s jejich otcem, mým manželem potkalo. Stojí na piedestalu všeho a nedokáži si představit, že bych odjela na dovolenou bez nich a nemohla s nimi sdílet zážitky. Zároveň však po celoročním sprintu mezi prací, školou, školkou, kroužky, domácností, pracovní i osobní potřebou účastnit se společenských událostí, fyzickou i zdravotní potřebuji jít si zacvičit, potřebuji chvilku vypnout. Moci si chvilku číst knížku a ne až v „osobním volnu“ poté co uspím děti a provedu všechny další činnosti.

Jak to tedy provést? Mít sebou na dovolené děti a zároveň si moci od nich na chvilinku odpočinout? Řešení mi spontánně nabídl dětský klub Firáček s maskoty Firáčkem a Firuškou.

Dětský prázdninový klub Firáček okouzlí děti spontánně
Prvně naše ratolesti ani nenapadlo jít se do klubu podívat. Pak však u bazénu i na pláži viděly rozjařené děti, které společně sbíraly mušličky, stavěly hrady z písku či běžely závod, kdo bude první v moři. Na bazénu lovily kroužky pod vodou, házely si balónem, hrály vodní pólo, učily se potápět a tancovaly. Najednou se chtěly hrát s ostatními. Druhý den ráno hned po snídani stály nastoupené, že chtějí do klubu, protože dnes si budou hrát na piráty a malovat na trička. U oběda už potkávaly kamarády a domlouvaly se, že přesně v 14:30 se potkají u bazénu a budou pokračovat v potápění a u večeře, že se těší na tanečky na dětské diskotéce.

Rodiče navazují nová letní přátelství
I ve chvílích kdy třeba do Firáčku nešly, najednou měly na pláži kamarády. A my dospělí, když už jsme si dostatečně a konečně užili chlazené drinky, romantickou procházku po pláži, popovídali si a dokázali přečíst knížku, jsme se zapojili do hovoru s rodiči prázdninových kamarádů našich dětí. Najednou, když jsme byli na pláži a manžel plaval, mohla jsem druhé mamince svěřit své výrostky a zaběhnout si zpět na pokoj pro knížku. Nebo nám oběma donést drink.

Večer jsme kromě místních, potkávali další známé a milé tváře, vytvářeli jsme si i my krátká prázdninová přátelství. Když jsme odjížděli, zažívali jsme tak trochu déjà vu z našeho dětství. Srdceryvné loučení s animátorkami, Firáčkem a Firuškou i s dětmi z klubu mi připomnělo odjezdy z letních táborů z mého dětství.

Zdroj: Firotour

Komentáře