Dort Pokemon

Reklama

Pohltila vás nebo vaše děti letošní Pokemon manie? Pokud ano, upečte si skvělý dortík, kterému nikdo neodolá.

Příprava: 45 minut
Pečení: 35 minut

Suroviny:
200g Hera – máslová příchuť (pokojová teplota)
175 g cukru
4 vejce
300 g mouky
1 sáček vanilkového pudinku (na vaření, přibližně 40 g)
2 ČL prášku na pečení
1 špetka soli
100 ml pomerančové limonády
150g mléčné čokolády
50 g smetany ke šlehání 15%
125g bílé mini marshmallow
250 g malin (nebo jiné ovoce)
50 g čokoládových lentilek

Postup:
1. Nejdříve předehřejeme troubu na 180 °C (horkovzdušná: 160 °C). Do dortové formy vložíme pečící papír nebo vymažeme máslem s trochou mouky. Zamícháme 200g Hery a 175 g cukru elektrickým mixérem dokud směs nebude jemná. Přidáme 4 vejce jedno po druhém a promícháme vše dohromady.
2. Smícháme 300 g mouky, vanilkového pudinku, 2 lžičky prášku na pečení a špetku soli a zamícháme dohromady se 100 ml pomerančové limonády ve dvou dávkách do těsta. Těsto rozlijeme do dortové formy a pečeme v předehřáté troubě přibližně 30-35 minut.  Zkontrolujte pomocí špejle. Dort necháme vychladnout přibližně 15 minut a vyndáme z formy.
3. Na čokoládovou polevu nalámeme čokoládu na kousky a rozpustíme v hrnci s mírně ohřátou smetanou ke šlehání. Necháme vychladnout a čokoládovou polevu dáme na dort. Počkáme pár minut, nejlépe dáme dort do lednice.
4. Dort ozdobíme na vrchu lentilkami, mini marshmallow a malinami jako Pokeball. Začneme s lentilkami uprostřed dortu, poté vytvoříme dvě řady kolem z mini marshmallow. Potom uděláme dvě řady z lentilek na okraji dortu. Polovinu dortu ozdobíme malinami a  druhou mini marshmallow. Maliny můžete i nakrájet.

 

Komentáře