Igráček v doprovodném programu Retro výstavy Národního muzea Praha

Reklama

Úspěšná Retro výstava Národního muzea Praha je obohacená Retro hernou a pestrým doprovodným programem. O víkendech probíhá blok akcí s názvem „Alespoň na víkend“.  

22. října proběhne akce „Alespoň na víkend se staň výtvarníkem komixů“. Děti budou mít možnost vyzkoušet si techniku tvorby komixů v retro stylu. Muzeum rovněž nabídne výtvarnou činnost v IGRÁČKOVĚ dílničce, kde zájemci mohou výtvarně navrhnout IGRÁČKA  dle vlastního vkusu. Pro tento účel vyrobil český výrobce společenských her, hraček a IGRÁČKA firma EFKO, IGRÁČKY bez potisku, pouze v bílé barvě. Bude na každém, jak si a v jakém stylu svého panáčka dozdobí. IGRÁČEK se stal rovněž součástí celé retro výstavy expozice Národního muzea v Praze, čehož si česká rodinná firma velice váží. V rámci výstavy je připraven i  zábavně-vzdělávací prostor v podobě Retroherny, kde mohou na své dětství zavzpomínat také rodiče. Výstava potrvá do 30. dubna 2017. Účastí na podobných doprovodných programech doplňuje EFKO sérii akcí a aktivit pořádaných v rámci  čtyřicátého výročí výroby IGRÁČKA. Oslavuje mezi dětmi po celé České republice po celý rok. A to také prostřednictvím výstavy Fenomén IGRÁČEK. Firma EFKO, která výrobu IGRÁČKA v roce 2010 obnovila, a její partneři – muzea a hrady a zámky, společně přibližují těmito aktivitami dětem nejenom hračku jako takovou, ale i tradiční českou výrobu hraček. Konkrétně výroba IGRÁČKA v České republice trvá kontinuálně již čtyřicet let.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12233″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

„IGRÁČEK ztvárňuje k dnešnímu dni desítky povolání,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Je docela možné, že v rámci akce Národního muzea Praha- Alespoň na víkend se staň výtvarníkem – některé povolání přibyde. O nejzajímavější námět na zajímavé povolání vyhlásíme soutěž na našem facebooku. Kdo ví, třeba se stane inspirací pro výrobu dalšího pracovitého IGRÁČKA. Výtvarníka s paletou barev ještě v kolekci nemáme. Podobné aktivity jsou pro nás výrobce velice inspirativní, proto jim fandíme, účastníme se jich a podporujeme je. Součástí RETRO výstavy a jejího doprovodného programu je i řada soutěží o ceny. Jednou z cen je i naše hra Retro člověče nezlob se, které jsme vrátili letos její původní design,“ dodává Miroslav Kotík.

Život je hra
Součástí výstavy RETRO Národního muzea Praha je také velká Retroherna, která je věnována především dětem a aktivním návštěvníkům. V jejích částech nazvaných „Kdo si hraje, nezlobí“, „Šaty dělají člověka“, „Zlaté české ručičky“, „Doma je doma“ a „Venku, tam to žije“ čekají rodiny s dětmi nejen zábavné hry, ale i poučení. Děti si vyzkoušejí nejrůznější rodinné aktivity minulosti a rodiče určitě potěší sbírka hraček, které provázely celé jejich dětství, jako je například postavička IGRÁČKA nebo stavebnice Seva. Výstavu doprovází řada tištěných materiálů, jako jsou pracovní listy pro školy, rodinný průvodce, informační brožura, ale i mobilní průvodce, prostřednictvím kterého se zájemci dozvědí spoustu zajímavostí a příběhů vztahujících se k jednotlivým exponátům. Návštěvníci se rovněž budou moci v tzv. „selfie koutku“ vyfotografovat se slavnou filmovou osobností stříbrného plátna a fotografie jim bude jako vzpomínka zaslána na jejich e-mail.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12232″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nová budova Národního muzea je v současné době plně bezbariérovou budovou, ve které jsou všem návštěvníkům poskytovány nejrůznější služby, zahrnující např. kavárnu, přebalovací pult nebo dětské koutky. Národní muzeum zároveň poprvé nabízí využití prostoru, kde si děti mohou hrát pod dohledem lektorů, jak je v dnešní době zvykem v mnoha veřejných zařízeních, a dospělí si mezitím mohou naplno užít prohlídku výstavy. Tato služba je poskytována pouze o víkendech a svátcích od 10.00 do 17.00. Vhodné pro děti od 5 do 12 let. Další informace na pokladně objektu.

Komentáře