Naučte se létat! Toto je dárek, kterým ohromíte rodinu i přátele…

Reklama

Toužíte svým blízkým nadělit něco, co dokonale převálcuje ostatní vánoční dárky? Pak vsaďte na letošní novinku společnosti Zážitky.cz, v níž se snoubí zábava, adrenalin, nejmodernější technologie a plnění dětských snů. Řeč je o virtuální realitě ve větrném tunelu. Díky ní můžete doslova komukoli dopřát i to, co dosud bylo nemyslitelné. Například ohromující let těsně nad mrakodrapy Manhattanu, seskok padákem nad centrem Prahy, nebo dokonce volný pád vesmírem. To vše zcela bez rizika.

„Kdo by nechtěl umět létat? Díky větrnému tunelu a virtuální realitě si tento sen konečně mohou splnit všechny generace – od dětí až po babičky a dědečky. Stačí se jen položit do proudu vzduchu a nechat se unášet libovolným virtuálním prostředím. Díky zapojení všech smyslů je iluze letu doslova pohlcující a podmaní si dokonce i ty, kteří se běžně bojí výšek. V tunelu jsou po celou dobu pod kontrolou instruktora a žádné nebezpečí jim nehrozí,“ přibližuje majitel společnosti Zážitky.cz Jan Hájek, který celý projekt virtuální reality inicioval.

Manhattan jako na dlani

Jedním z nejpůsobivějších virtuálních prostředí, které lze v rámci zážitku vyzkoušet, je průlet nad New Yorkem při západu slunce. 360stupňové video začíná nad Central Parkem a pokračuje nad střechami mrakodrapů ve střední části Manhattanu. Zatímco vpravo vás mohou upoutat obří reklamní obrazovky na Time Square problikávající mezi vysokými budovami, při pohledu vlevo se můžete kochat elegancí slavné Chrysler Building s typickou špičatou střechou. To už se ale z hradby budov přímo před vámi vynoří perla mezi mrakodrapy – ikonická Empire State Building. Krása a monumentálnost téhle budovy bere dech a při pohledu z ptačí perspektivy vynikne ještě víc, než kdybyste stáli přímo u ní.

Malebný let nad centrem Prahy

Patříte k těm, co dávají přednost spíše křivolakým uličkám historické Prahy? Pak i vy si přijdete na své. V úvodu 360stupňového videa seskoku nad Starým Městem upoutá vaši pozornost nejprve jiný parašutista, řítící se k zemi přímo před vámi. Pak už ho ale vystřídá výhled na přibližující se střechy budov kolem Staroměstského náměstí, které vám budou připadat skoro na dosah ruky. Vedle uvidíte Vltavu křižovanou mosty, a ještě více vpravo, na protilehlém břehu, pak Petřín, Hradčany a Letnou. „Je jedno, jak dobře znáte Prahu. Takhle jste ji ještě nikdy neviděli,“ konstatuje Jan Hájek.

Seskok nad španělským pobřežím

Lákalo vás někdy vyskočit z letadla a naplno si užít minutový volný pád? Nyní můžete! A dokonce kvůli tomu nemusíte ani na letiště. Jakmile si nasadíte VR brýle, ocitnete se rovnou nad španělským pobřežím. Spolu s vámi z letadla vyskočí ještě jeden parašutista, jehož akrobaciemi se můžete kochat po celou dobu letu. Jen si to představte: Minutový volný pád, žádný stres, slunce a moře. Co může být víc?

Adrenalinový pád vesmírem

Že vám města ani moře nestačí? Pak nezbývá než se vydat mimo tuto planetu. Virtuální realita číslo čtyři nabízí vesmírné prostředí, kde budete propadat digitálně vytvořenou konstrukcí, vzdáleně připomínající hvězdné války. Tento zážitek si vás naplno získá, i pokud běžně nepatříte k fanouškům sci-fi. Dokonce nabídne nečekanou porci adrenalinu. „Lidé v tomto prostředí velkou rychlostí propadají velmi těsnými skružemi a často mají pocit, že se do nich nemohou vejít. Iluze je natolik přesvědčivá, že z tunelu často slýcháme nadšeně vystrašené výkřiky. Leckdo má také tendenci krčit ruce i nohy, aby do virtuální konstrukce nenarazil,“ přibližuje s úsměvem Jan Hájek.

Speciální vánoční akce 2v1

Pokud vás ve větrném tunelu láká nejen virtuální realita, ale i klasické létání, máte jedinečnou možnost pořídit si v limitované vánoční akci kombinovaný balíček, kde za cenu 1 999 korun získáte nejprve 1,5 minuty akrobatického létání s instruktorem a následně jednu minutu létání v libovolném virtuálním prostředí dle vašeho výběru.

„Touto kombinací jsme vyšli vstříc přání mnoha zákazníků vyzkoušet si obojí. Za jednu cenu tak nyní získáte hned dva zážitky. Tento výhodný balíček je možné pořídit pouze na webu Zazitky.cz,“ upřesňuje Jan Hájek. Firma má však v nabídce i další výhodnou vánoční akci: 3+1 minuta klasického létání za 1 500 korun. Případně samostatné létání ve virtuální realitě, kde si zákazníci během dvou minutových letů vyzkouší hned dvě virtuální prostředí podle svého výběru. Tam cena vychází na 1 999 korun.

Co dál? Egyptské pyramidy a basejump!

Zážitky.cz už nyní intenzivně pracují na dalším rozvoji virtuální reality. Ještě před koncem roku se bude natáčet další 360stupňové video a tentokrát půjde o opravdovou specialitu: Vyskakovat se bude nad slavnými egyptskými pyramidami v Gíze.

„Natáčení chystáme ve spolupráci s českým parašutistickým rekordmanem Romanem Štenglem. Jeho prostřednictvím budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si, jaké to je být absolutní parašutistickou špičkou. Tím ale nekončíme. Pro milovníky adrenalinu na příští rok chystáme skutečnou bombu – basejumpový let (tj. let v extrémní rychlosti těsně nad zemí ve speciálním létacím obleku, ,tzv. wingsuitu) nad svahem sjezdovky ve francouzských Alpách,“ prozrazuje plány Jan Hájek.

Jednoduchý nákup i na Štědrý den

Pokud chcete poukaz na zážitek pořídit jednoduše z pohodlí domova, stačí si ho objednat v e-shopu společnosti Zážitky.cz. Můžete si k němu osobně vyzvednout, případně si nechat poslat dárkové balení. Zároveň ale nákupem zážitku můžete vyřešit krizovou situaci i během Štědrého dne. „Poukazy na mail odesíláme ihned, takže objednávku je možné odeslat i při štědrovečerní večeři. Bude nám potěšením někoho takto zachránit,“ uzavírá Jan Hájek.

Komentáře