Odborník radí: Kdy vyrazit s dětmi poprvé na vodu?

Řeky se právě otevírají, dovolená v tuzemsku je stále populárnější a i vodáků každoročně přibývá. Kdy ale vyrazit na první vodu s dětmi a jak se na ni připravit je ale pro mnohé rodiče otázkou. Radu nám poskytla zástupkyně Lucie Kadlecová, zástupkyně českého výrobce nafukovacích člunů s více než 60 letou tradicí.

Lucie Kadlecová

Rodinní přátelé jsou nadšení vodáci, každý rok sjíždí vodu hned několikrát a letos pozvali i nás. Trochu akčnější dovolenou bych uvítala, máme ale tříletou dceru, kterou se trochu bojím vzít s sebou. V kolika letech už si děti na vodě poradí?

Radka, Benešov

Dobrý den, Radko,
dovolená na vodě je jedním z rodinných zážitků, který určitě stojí za to si vyzkoušet. Děti jsou vodou mnohdy fascinovány, a tak věřím, že i vaší dceři se na její první plavbě bude líbit. Věková hranice, kdy dítě na vodu vzít neexistuje, důležité ale je zvolit takové podmínky, které vám cestu zpříjemní. Zvolte klidnější vodu – pomalou řeku, jezero, rybník, nebo mořskou zátoku. S dítětem se budete nejlépe cítit na lehkém, stabilním a snadno ovladatelném nafukovacím člunu. Ty jsou velmi oblíbené a dostupné, možná i vaši vodáčtí přátelé jeden takový mají. Samozřejmostí je ve vašem případě přilba a dětská vesta – ty nejmenší jsou vhodné už pro děti pod patnáct kilogramů. Na člun se vybavte oblíbenou hrou a jsem si jistá, že si společný výlet užijete. A i v budoucnu se budete na vodu jistě rádi vracet.

Produktový tip:
Dětskou plovací vestu s veselým motivem delfína pořídíte i pro nejmenší děti s váhou pod 15 kilogramů. Před vyplutím s dětmi vestu vyzkoušejte a nechte je poznat pocit nadnášení, díky kterému získají jistotu a sebedůvěru i ve člunu. Cena od 995 Kč.

Zdroj: www.gumotexcluny.cz

Komentáře