Poketo nabízí předškolákům hry, které je baví a rozvíjí zároveň

Reklama

Duben je měsíc zápisů do první třídy, které bohužel i letos proběhnou distančně, pokud vůbec. Zajímá vás, jak se svým potomkem nenáročně, hravě a hlavně beze stresu procvičovat znalosti a dovednosti, které by předškoláci měli mít? Sáhněte po hrách a pomůckách z dílny českého nakladatelství Poketo. Za ním stojí tři matky, kterým na trhu chyběly hezké edukační materiály, a tak se rozhodly, že je vytvoří samy.

Období zápisu je ideální pro to, abyste svého předškoláka začali na první třídu pomalu připravovat. Zápis pro děti slouží jako určitý přechodový rituál a když ho letos s dítětem nemůžete absolvovat, vytvořte si ho doma. Můžete si s ním třeba přečíst knížku o prvňačce nebo dítěti pořídit vlastní psací stůl a nad něj vyvěsit plakát s písmenky.

Plakát Česká abeceda

Plakát s abecedou, který budou mít děti často na očích, jim umožní nenásilně vnímat to, co je následující měsíce a roky bude dennodenně čekat. Slouží i jako dekorace dětských pokojíčků. Všechna písmenka se na něm objevují psací, tiskací, velká i malá a ke každému písmenku je zde i obrázek slova, které se k němu váže. Velikou výhodou této edukativní pomůcky je to, že se jen tak neztratí pod kupami hraček a děti si na ní mohou vše snadno ověřit, kdykoliv potřebují.

Plakát s českou abecedou, rozměry 40 x 69 cm, cena 220 Kč. Seženete na poketo.cz nebo, až to okolnosti dovolí, v kamenné prodejně Poketo na adrese Františka Křižíka 27, 170 00 Praha 7, vstup z ulice Veletržní.

„Rodiče mají často představu, že v první třídě se děti s písmenky teprve seznamují. Realita je však taková, že se od nich očekává minimálně to, že se budou umět samy podepsat. Proto jsme v Poketu vytvořily hravé pomůcky, které dětem pomohou do světa písmenek trochu nakouknout už před vstupem do školy,” vysvětluje Adéla Švecová, jedna ze zakladatelek nakladatelství.

Pexeso Česká abeceda

Děti se o písmenka často přirozeně zajímají a podpořit je v tom můžete třeba při hraní abecedního pexesa. Pár je tvořen kartou s velkým tiskacím písmenem a obrázkem slova, které na písmenko začíná. Obě karty jsou vyvedené ve stejné barvě, což dětem hledání dvojic trochu ulehčuje. S předškoláky je možné hrát s otevřenými kartičkami – vyložit pexeso obrázky nahoru a pouze hledat dvojice.

Pexeso Česká abeceda, 34 dvojic kartiček s abecedou, cena 80 Kč. Seženete na poketo.cz nebo, až to okolnosti dovolí, v kamenné prodejně Poketo na adrese Františka Křižíka 27, 170 00 Praha 7, vstup z ulice Veletržní.

Produkty z Poketa mají několik společných vlastností. Kromě toho, že se na jejich vzniku podílely jak samotné děti, tak i pedagogičtí odborníci, jsou všechny vyrobené v Česku a hlavně cenově dostupné.

Matylda v první třídě

Dětská knížka s hrdinkou Matyldou otevírá dětem téma první třídy a na jednoduchém příběhu ukazuje, co to vlastně škola je a jaké změny do dětského života přináší. Jedná se o osmou knihu ze série o Matyldě a jejích kamarádech, která se neustále rozšiřuje – ještě letos vyjde další díl zaměřený na trénování prvního čtení.

Kniha Matylda v první třídě, 28 ilustrovaných stran, cena 80 Kč. Seženete na poketo.cz nebo, až to okolnosti dovolí, v kamenné prodejně Poketo na adrese Františka Křižíka 27, 170 00 Praha 7, vstup z ulice Veletržní.

Samolepky s obrázky slov začínajících na všechna písmenka

Všechny děti milují samolepky. Proto v Poketu vznikla sada 34 samolepících obrázků podle 34 písmenek české abecedy, od autobusu až po žalud. Díky ní si děti mohou procvičit nejen písmenka, ale i jemnou motoriku, další důležitou dovednost pro nástup do první třídy.

Samolepky s motivy obrázkové abecedy, 34 obrázků na 2 arších A5, cena 65 Kč. Seženete na poketo.cz nebo, až to okolnosti dovolí, v kamenné prodejně Poketo na adrese Františka Křižíka 27, 170 00 Praha 7, vstup z ulice Veletržní.

Sada Nalepuj a dokresluj abecedu

Jedna papírová krabice obsahující všechno, co děti potřebují k tomu, aby si prozkoumání českých písmenek opravdu užily. V sadě najdete kartičku ke každému písmenku a sedm archů samolepek k dotvoření obrázku, které se s písmenkem pojí. Ke každému písmenku patří také zábavný úkol, například P – polepte ponorkou, CH – chobotnici chybí chapadla. Děti se tak hravě a ve svém tempu naučí českou abecedu a zároveň rozvíjí kreativitu, fantazii a procvičují jemnou motoriku.

Sada Nalepuj a dokresluj abecedu, 34 černobílých kartiček s českou abecedou, sedm archů barevných samolepek, návod, cena 350 Kč. Seženete na poketo.cz nebo, až to okolnosti dovolí, v kamenné prodejně Poketo na adrese Františka Křižíka 27, 170 00 Praha 7, vstup z ulice Veletržní.

„Naším cílem je vytvářet vzdělávací materiály pro děti takové, jaké jsou: hravé, zvídavé a jedinečné. Jsme tři mámy dohromady se sedmi dětmi a všechny výrobky s nimi konzultujeme. Kromě toho spolupracujeme i s odborníky, například s učiteli a učitelkami ze škol a školek, veřejných a soukromých, jako je třeba SCIO škola. Konzultujeme dokonce i s lektory češtiny pro cizince, protože i oni naše produkty nadšeně využívají,” popisuje vznik edukačních pomůcek Adéla Švecová.

Poketo dětem pomáhá se učit přirozeně, v jejich tempu a podle jejich zálib. Tedy beze stresu a tlaku, přesně tak, jak jim to půjde nejlépe a jak si mohou vzdělávání a poznávání nových věcí nejlépe oblíbit.

 

Komentáře