Poslat děti na tříměsíční pracovní pobyt do Velké Británie? Pro neziskovou organizaci žádný problém!

I v dětských domovech jsou jedinci, kteří by chtěli studovat či pracovat v zahraničí. I v tomto jim dokáže tato nezisková organizace pomoci, a to v rámci projektu LONDON Job&Fun. Minulý rok poslali hned 2 děvčata na tříměsíční pracovní pobyt do Velké Británie a letos tomu nebude jinak.

Sandra, účastnice projektu LONDON Job&Fun se rozhodla zůstat ve Velké Británii.

,,Tento rok byl o projekt velký zájem, vybrali jsme opět 2 děti (pozn. chlapce a dívku), kteří už v červnu odletí do Velké Británie. Jejich cestu projektem budete moci sledovat i vy , a to na našem facebooku Nadání a dovednosti. V tuto chvíli probíhají přípravy na jejich odjezd, včetně osobních schůzek s partnery projektu, agenturou Czech-us a advokátní kanceláří Bányaiová Vožehová s.r.o. Doufáme, že projekt sklidí úspěch, tak jako tomu bylo minulý rok, kdy se nám jedna z účastnic (Sandra, 20 let) do Velké Británie odstěhovala” uvedla Linda Hurdová, ředitelka neziskové organizace Nadání a dovednosti o.p.s.

Taktéž projekty Rozhled, Můj byt, KUlinary či Burza práce jsou u dětských domovů a dětí samotných velmi oblíbené. Právě první ze zmíněných projektů, projekt Rozhled, který pomáhá dětem se správným výběrem studia a orientací na trhu práce, funguje od vzniku organizace nepřetržitě a jen do něj se přihlásilo na 439 dětí. Není se čemu divit, za rok jsou uspořádány 2 až 3 běhy a pořádá se ve všech krajích České republiky.

Děti se v rámci projektu KUlinary zúčastnily vzdělávací kurzů v Gastrostudiu Bidfood.

,,Děti z dětských domovů patří nejen na trhu práce, ale celkově v sociálním žebříčku mezi jednu z nejohroženějších skupin, a to hlavně proto, že po opuštění dětského domova jsou na všechno samy. Úřady, bydlení, práce, finance a hlavně u nich setrvávají také psychické problémy způsobené traumaty z dětství a podobně. Prostřednictvím našich projektů jsme jim s tím vším schopni pomoci. Za poslední rok jsme podpořili 10 nadaných kuchařů, sehnali jsme práci či brigádu 12 dětem a sehnali jsme domácí spotřebiče i nábytek 47 dětem,” uvedla Linda Hurdová.

V dubnu oslavila nezisková organizace Nadání a dovednosti o.p.s. nejen výše zmíněné triumfy, ale také 6 let od svého vzniku, a to hrou lasergame se svými partnery v MaxLaserGame v Praze. Při této příležitosti oznámila hned několik novinek, které ji letos čekají. Již brzy projde organizace rebrandingem a také rozšířením své cílové skupiny.

Nezisková organizace Nadání a dovednosti oslavila 6. narozeniny.

Zdroj: www.nadaniadovednosti.cz

Komentáře