Rakovnickým rychlíkem na Křivoklátsko

Reklama

Klub železničních cestovatelů (KŽC) zahájil v sobotu novou sezónu jízd nostalgických vlaků v okolí Prahy. Po loňské premiéře vyjede i letos retro vlak „Rakovnciký rychlík“, který zaveze výletníky či cyklisty do křivoklátských lesů a do Rakovníka.

Vlak vyjel poprvé v sobotu 29. dubna v 8:42 hodin z pražského hlavního nádraží. Jedná se o jediný přímý rychlík jedoucí přes Beroun, Zbečno a Křivoklát. 

„Retro rychlík jsme zavedli loni v reakci na stále stoupající počet turistů a cyklistů do oblasti Křivoklátska a Rakovnicka. Zejména byl zájem o přímé spojení s klasickou soupravou, která by umožňovala i přepravu jízdních kol, což jsme splnili,“ vysvětluje Bohumil Augusta, jednatel společnosti KŽC Doprava, která nostalgické vlaky provozuje. Ve vlaku bude možné přepravovat nejen kola či kočárky, ale cestující se budou moci během jízdy občerstvit v barovém voze.

Projekt podporuje Středočeský kraj, město Rakovník a obce ležící na trase mezi Berounem a Rakovníkem. Po loňské úspěšné sezóně bude tento víkendový speciální vlak v provozu až do 16. září 2017. 

Zdroj: www.kzc.cz

Komentáře