Tip na výlet: Šumavská muzejní noc s Karlem IV. v Kašperských Horách

Reklama

Zažijte středověk na vlastní kůži a poznejte, jak se žilo v době Karla IV.

Středověký strážní hrad Kašperk nechal roku 1356 vystavět Karel IV., aby ochránil naleziště zlata, Zlatou stezku, vedoucí z Pasova do Kašperských Hor, a hranici se sousedním Bavorskem. O víkendu 18. – 19. června se Kašperk vrátí do časů své největší slávy, na hradním nádvoří se znovu zaleskne ryzí zlato! A v noci od 18.00 přivítá návštěvníky první muzejní noc s Karlem IV. v Muzeu Šumavy v Kašperských Horách. Od 18.00 až do 23.15 hodin bude rušno nejen ve všech muzejních expozicích, ale také na venkovním prostranství.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“8661″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“276″}}]]

Tematický víkend je součástí oblíbeného cyklu Oživená historie. Návštěvníci uvidí praktické ukázky středověkého rýžování zlata a sami si zkusí něco vyrýžovat. Nejenže získají řadu pozoruhodných informací o zlatu ve středověkém myšlení či organizaci těžby zlata, ale při troše umu a štěstí si odnesou domů vlastnoručně vyrýžované zlatinky! Dalším lákadlem bude středověké skriptorium, na němž si zájemci prověří svou zručnost při psaní středověké listiny, výrobě pečetí a pečetění listin a dozvědí se mnoho zajímavého. Výroba skleněných vinutých korálků, spřádání vlny na kolovrátcích a další interaktivní akce. Ve 20.30 je očekáván příjezd Karla IV. a zástupců jeho dvora s následným pasováním panošů na rytíře samotným císařem, vše za doprovodu středověké hudby a tance. Ve 21.00 je na programu slavnostní zahájení a komentovaná prohlídka nových celosezónních výstav Karel IV. a zlaté horní Pootaví, Umění gotiky a baroka z jihozápadních Čech. O hodinu později v muzeu začne malý noční koncert. Vyvrcholením muzejní noci v Muzeu Šumavy Kašperské Hory bude taneční ohňová show.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“8662″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“599″}}]]

Návštěvníkům První šumavské muzejní noci s Karlem IV. v Kašperských Horách se k volným prohlídkám otevřou všechny muzejní expozice a výstavy, chybět nebude stylové občerstvení. V průběhu noci se představí soubor historického tance Srdcové Eso z Plzně, středověká hudba Elthin Plzeň, dětská skupina přátel historie Camelot, Trio Radnického pěveckého sboru, družina Karla Ešnera, občané z Kašperských Hor a okolí a zaměstnanci Muzea Šumavy.

Součástí programu jsou doprovodné aktivity pro celou rodinu – stavebnice cihlové střechy západní věže, dětská stavebnice hradu, chůdy, rytířské dovednosti, házení s kroužky na roh jednorožce atd. Po oba dny ve 14 hodin se děti ve věku 6 – 11 let mohou vydat na interaktivní prohlídky Staň se rytířem nebo princeznou! (Z kapacitních důvodů je vhodná předchozí rezervace na info@kasperk.cz nebo na +420 376 582 324.)

Komentáře