Tipy pro děti a rodiče

Výzva jménem Kapla Challenge
Pro všechny milovníky známé dřevěné stavebnice Kapla je tu nová hra Kapla Challenge. Cílem hry je z pouhých 16-ti KAPLA destiček postavit 12 konstrukcí, které jsou vyobrazené na přiložených kartičkách. Je ton zábava pro celou rodinu. Doporučeno pro děti od 6ti let. K dostání za 310,- Kč.

Samostatnou výzvou je Kapla Eiffelova věž- nejen pro milovníky pařížské dominanty. Z destiček obsažených v balení můžete samozřejmě postavit co se vám zlíbí jako z ostatních balení KAPLA. Cena: 880,- Kč


Magnetická stavebnice Geomatrix
Novinkou na trhu je 3D stavebnice Geomatrix. Z magnetických jehlanů, kvádrů, krychlí či hranolů se dá postavit téměř cokoliv. Stavebnice rozvíjí prostorovou představivost, porozumění geometrickým tvarům a jejich souvislostem, jemnou motoriku a představivost a je určena dětem od 3 let. V roce 2017 získala ocenění Toy of the year 2017. K dostání na za 799,-Kč


Omalovánky co pomáhají
Rádi děláte něco pro dobrou věc? Domalovávací prostírání potěší vaše děti a výtěžek z něj přinese radost ještě někomnu dalšímu. Domalovánky byly vytvořeny speciálně pro Nadační fond Kidtown. Autorkou prostírání ve formátu A3 je ilustrátorka Kaja Shipstead. V jednom balení je 20 kusů prostírání, které jednoduše odtrhnete, dáte dítěti k vymalování a použijete jako jednorázové prostírání. Veškerý výtěžek z prodeje je poukázán Nadačnímu fondu Kidtown. Ke koupi za 499,- Kč.


Unikátní knížky „Černobíle pro nejmenší“ a „Černobíle pro nejmenší II. s červenou“ – přirozený zrakový trénink pro miminka
Kidtown.cz, internetový a kamenný obchod s kvalitními a chytrými hračkami, představuje speciální knížky „Černobíle pro nejmenší“ a „Černobíle pro nejmenší s červenou“, které byly koncipovány podle pedagogického stylu Montessori a podporují rozlišovací zrakové schopnosti malých miminek.

V knihách se střídají jednoduché obrázky a tvary v černo-bílé nebo černo-bílo-červené kombinace, a tím je přirozeně stimulován rozvoj zraku miminek, která vidí nejprve pouze černobíle. Cena: 139,- Kč

Martin Vopěnka: Biblické příběhy pro nevěřící děti
Nová kniha spisovatele Martina Vopěnky Biblické příběhy pro nevěřící děti ovládla kategorii literatura pro děti a mládež v aktuálním žebříčku nejprodávanějších tištěných knih podle údajů Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Stalo se tak, možná trochu symbolicky, před Velikonocemi, jež jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Martin Vopěnka ve své úspěšné novince interpretuje základní knihu křesťanství – Bibli, k odkazu Starého i Nového zákona přistupuje poutavě a moderně, s odkazy na současnost. A čtenáři tento přístup vítají, což nejlépe dokládá právě umístění na prvním místě v žebříčku nejprodávanějších knih pro děti a mládež.

Autor v knize poukazuje na biblické protimluvy a neváhá připomenout současné vědecké poznání. Biblické příběhy v jeho podání promlouvají k současným dětem. Jsou tím minimem, které by měl každý Evropan znát, aby porozuměl sám sobě a svým evropským kořenům. Nejde tedy jen o četbu pro nejmenší. Stejně tak, jako má Bible mnoho vrstev, tak i v nové knize mohou svou látku najít děti na prvním i druhém stupni, stejně jako na středních školách. A jakési biblické minimum z ní mohou čerpat i dospělí. „Je úplně jedno, jestli jsme věřící nebo nevěřící. Bez znalosti Bible nemůžeme porozumět evropské kultuře, nemůžeme pochopit, čím se lišíme od ostatních kultur. Mnoho lidí se dnes bojí, že evropská civilizace zanikne nebo ztratí svou podobu. Ale víme vůbec, jaká podoba to je? Bez znalosti Bible sotva. A tak než začneme naši civilizaci hájit, měli bychom jí nejprve porozumět. Měli bychom vědět, kdo jsme,“ říká spisovatel Martin Vopěnka.

Martin Vopěnka (*1963) je uznávaným českým spisovatelem, jehož knihy začínají vycházet i v zahraničí. Biblické příběhy pro nevěřící děti jsou jeho dvacátou knihou. V minulém roce mu u Mladé fronty vyšla kniha Můj bratr mesiáš. Za román Nová planeta získal Zlatou stuhu a román byl také zařazen do prestižního mezinárodního výběru Bílá vrána. Za svůj román Moje cesta do ztracena (MF 2005) získal výroční cenu Mladé fronty za literaturu 2005, kniha vyšla v Rumunsku, s velkým úspěchem loni v Polsku, letos vyjde v Itálii a pravděpodobně příští rok v Německu. V posledních letech vzbudila velkou pozornost Vopěnkova trilogie pro mládež Spící město, Spící spravedlnost, Spící tajemství (Fragment 2011, 2012, 2013) nominovaná na Zlatou stuhu, nebo nevelká knížka pro dospělé Nebarevné vzpomínky (Práh 2013), jež je křehkou a pronikavou výpovědí o dětství v šedesátých letech. Román Pátý rozměr (Kniha Zlín, 2009) vyšel v Británii a dostalo se mu tam několika skvělých recenzí. Vopěnka ve své tvorbě čerpá z širokého přehledu, který získal jednak nechtěným studiem matematiky a fyziky, jednak svými cestovatelskými aktivitami i zájmem o osud a budoucnost lidské civilizace. V románu Konec zákona (Práh, 2003) vylíčil a vlastně předpověděl totální destrukci hodnot lidskosti. Vopěnka se angažuje také společensky – je členem Asociace spisovatelů, Českého Pen klubu a předsedou Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Žije v Praze se ženou Annou a čtyřmi „stárnoucími“ dětmi. Ilustroval Jiří Votruba, vydala Mladá fronta, 200 stran, doporučená cena 279 Kč.

Dárkové sady BAYBY vyřeší dilema, čím potěšit rodiny s malými dětmi
Vysoká kvalita, zdravotní nezávadnost, veselé obrázky, krásné barvy a praktičnost. Přesně tak lze popsat krásné dárkové sady BAYBY, které nám pomohou vyřešit dilema, čím potěšit rodiny s malými dětmi. Na výběr jsou dvě varianty – pro novorozená miminka pro holky ve fialové a pro kluky v modré barvě (BAYBY BGS 6200 a BAYBY BGS 6201) a navazující sada pro větší miminka od cca půl roku, opět v barvách pro holčičky i kluky (BAYBY BGS 6202 a BAYBY BGS 6203). Dárkový set obsahuje vše ke krmení miminka (dvě lahvičky s antikolikovými savičkami, dva kartáčky na čištění lahví i saviček, zásobník na sušené mléko) a také ortodontický silikonový dudlík s krytem. Maminky ocení praktičnost a kvalitní provedení a miminka potěší barevná, veselá zvířátka na obrázcích.

Dárkové sety BAYBY jsou vděčný dárek, který udělá radost každé mamince, ať už v podobě startovacího setu, nebo v pokračovací variantě pro děti od zhruba 6. měsíce. Jedná se totiž o kvalitní a také opravdu praktické doplňky, bez kterých se neobejde žádná maminka.

Sety BAYBY BGS 6200 a BAYBY BGS 6201 jsou určeny nejmenším miminkům. Startovací set obsahuje vše potřebné pro nakrmení novorozence. Dvě kojenecké láhve (120 a 250 ml) mají antikolikové savičky, s drobným otvorem, aby miminko polykalo pouze mléko a ne vzduch, čímž se předchází bolestivé plynatosti miminek. Lahvičky jsou opatřeny obrázky veselých zvířátek, na variantě pro holčičky převažují žirafky, klučičí modrá varianta má zase jako hlavního hrdinu medvídka pandu. Kromě lahviček set ukrývá také ortodontický dudlík, který stimuluje správnou funkci jazyka a vývoj patra. Maminky ocení také perfektně padnoucí kryt, který chrání dudlík před znečištěním, pokud ho dítě zrovna nemá v puse.

Zásobník na sušené mléko umožňuje mamince odsypat si jednu až tři dávky mléka, aniž by s sebou na cesty mimo domov musela přibalit celou krabici mléčné výživy. Zásobník ve tvaru lahve má zúžené hrdlo pro pohodlné přesypání mléka a je složen ze 3 stohovatelných dílů. Na cestu si tak můžete vzít jeden, dva, nebo hned všechny tři odměrky a mít jistotu, že mléko uchováte ve sterilním prostředí. Velký kartáč se zahnutým koncem a malý kartáček dokonale vyčistí i hůře dostupná místa lahviček a saviček. Všechny doplňky dárkového setu jsou zdravotně testované a neobsahují Bisphenol-A. Až na kartáče lze všechny součásti setu sterilizovat v páře.

 

Dárkové sety BAYBY BGS 6202 a BAYBY BGS 6203 jsou určené pro miminka od šesti měsíců. Sada, která roste s miminkem, obsahuje dvě kojenecké lahve (150 a 240 ml) s antikolikovými savičkami a také praktickými oušky, aby si je miminka sama mohla přidržet a učit se samostatnému pití. Malý otvor v savičce zamezuje polykání vzduchu a tím předchází bolestivé plynatosti miminek. Z lahviček se na děti usmívají veselá zvířátka, klučičí modrá varianta je inspirována vodním světem a dominují jí velryby a medúzy, holčičky se budou radovat z usměvavých opiček a motýlků. Ortodonticky tvarovaný dudlík podporuje správný vývoj dítěte. Praktický kryt ho chrání během doby, kdy ho dítě nemá v ústech.

Zásobník na sušené mléko umožňuje maminkám odsypat si jedno, či tři dávky mléka (nebo kaše). Tvar zásobníku má zúžené hrdlo pro snadné přesypání do lahvičky a navíc je velmi praktický. Díly se na sebe dají vzájemně našroubovat, takže si na cesty můžeme vzít jeden, dva nebo všechny tři části a vždy máme jistotu, že je výživa ve sterilním prostředí. Kartáče zajistí dokonalou čistotu i v hůře dostupných místech lahviček a dudlíků. Všechny doplňky dárkového setu jsou zdravotně testované a neobsahují Bisphenol-A. Až na kartáče lze všechny součásti setu sterilizovat v páře.

Doporučená akční maloobchodní cena dárkových setů je 599 Kč.

Prodej: www.kidtown.czwww.martinvopenka.cz a www.baby.cz

Komentáře