Erekce: co s ní a především bez ní. Hlavně žádné trauma!

 

V naší společnosti je pojem erekce spojen s výkonem, akcí, žhavostí. Muži jsou neustále zahlcováni informacemi o tom, jak je důležité mít vždy stoprocentní erekci. Termíny jako je „erektilní dysfunkce, problémy s erekcí, nízká nebo slabá erekce, nekvalitní erekce“ aj. se denně objevují na všech možných i nemožných místech. Televizní reklamy, články v časopisech, slogany a hesla v obchodních domech, na zdech domů, v lékárnách, na internetu… Dokonce je možné potkat i billboardy u silnic, které upozorňují muže na nutnost udržení dokonale ztopořeného penisu.

A tady nastupují farmaceutické koncerny a jejich podpůrní partneři a partneři jejich partnerů se svými stoprocentně spolehlivými výrobky, které „potíže s erekcí“ zaručeně vyřeší.

S pilulkou jde všechno líp

Muž v dnešní společnosti je neustále vystavován tlaku kladenému na dokonale ztopořený penis, nejlépe 12 hodin denně. V opačném případě na něj totiž nastupují hesla v podobě „SELHÁNÍ“, „NESCHOPNOST“, „ZTRÁTA SEXUÁLNÍHO APETITU“ apod.

Z informací, které nám podávají farmaceutické společnosti a jejich spřízněnci je zřejmé, že tzv. „problémy snížené erekce“ jsou pro ně skvostným zdrojem zaručeně vysokých zisků. V uspěchané době plné stresu přece není nic výhodnějšího, než nabídnout muži, který „trpí ztrátou erekce“ rychlou a účinnou pomoc. Pilulek a různých jiných přípravků, které takzvaný „problém“ vyřeší, je na trhu nepřeberné množství. Muži je tak podsouván pocit, že má nejen „velký problém“, ale že se také sám může tohoto „problému“ zbavit. A to velice jednoduše, efektivně a rychle – pomocí pilulky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6007″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“402″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jak dochází k erekci

K erekci dochází ve chvíli, kdy u muže dojde k sexuálnímu vzrušení na základě erotických představ nebo dotycích na erotogenních zónách na těle. Při erekci dochází ke zvýšenému nahrnutí krve do topořivých těles penisu. Tím prudce vzroste tlak a je znemožněn odtok krve z odvodných žil. Navenek se celý děj projeví jako erekce, tzn. jako zvětšení objemu penisu a jeho ztvrdnutí. Zároveň také dojde ke zrychlení srdečního pulsu, zvýšení krevního tlaku a zrychlenému dýchání.

Podvědomí – živná půda pro manipulaci

Uspěchaný životní styl, kdy je muž vystavován společností častému stresu, nedodržuje správnou životosprávu ani duševní hygienu a má nedostatek pohybu, má samozřejmě dopad na fyzické výkony jeho těla. Pak už jen stačí využít situace, zasít do podvědomí několik kvalitních semínek v podobě informací o tom, že bez stoprocentní erekce není muž mužem a nechat je klíčit. Tu a tam je přiživit hláškami jako je selhání, či problém a úroda je na světě.

Muž, frustrovaný tlakem, na sebe klade přehnaně vysoké nároky. Má dojem, že v posteli musí být dokonale výkonný, má obavu ze „selhání“, nechce „zklamat“ partnerku ani sebe a tím si pomalu ale jistě uzavírá cestu k plnému prožívání vlastní sexuality. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6006″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Na všechno stačí dech

Řešení je přitom tak jednoduché. Stačí použít dech. Práce s dechem a správně vedenou vědomou pozorností je nejjednodušší, zdravá a efektivní cesta, jak vrátit citlivost plnému sexuálnímu prožívání. Jak oživit tělo, penis i sexuální drive. 

Terapeut v oblasti sexuologické práce s tělem (sexological bodyworker) pomocí takových nástrojů, jako je dech, dotyk, zvuk a pohyb dokáže pomáhat lidem prohloubit jejich tělesné prožívání. A právě mužská erekce je jedním z témat, kterými se tato profese zabývá. 

Při své práci využívá terapeut moudrosti lidského těla, přirozených fyziologických procesů a velice efektivně tak doplňuje služby, které nabízejí sexuologové, psychologové a lékaři. Několika sezeními sexological bodywork je možné, v mnoha případech, navrátit muži svou přirozenou jistotu, citlivost v prožívání vlastního těla a naučit jej regulovat sexuální energii podle svých potřeb. Rozvíjení se v oblasti sexuality a intimity je nejlepší cestou k udržení spokojeného naplněného vztahu a zdravého těla i mysli.

Jana Mašková Zimolová, CSB

Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

www.terapiedotykem.cz

*v článku byly použity informace z toho zdroje: http://cs.wikipedia.org/wiki/Erekce

Foto: Calvin Klein, archiv

 

Komentáře