Padesát odstínů Magnólie

Pokud patříte mezi ten typ lidí, kteří se při čtení rádi zrelaxují a současně si chtějí odpočinout od šedi všedních dní, následující řádky jsou tu právě pro vás.  

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7676″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“316″}}]]

Román „Drak bere vše“, kritiky bez nadsázky nazývaný jako „moderní sex and blood fantasy“ vás zavede do místa splněných přání i nočních můr – do světa Asterion. Provázet jeho univerzem vás bude sličná zrzka Magnólie, nadaná psionička mezi jejíž přednosti patří naditý výstřih a jazyk ostrý jako břitva. Želbůh, jsou to právě její vnady, které ji přivádějí do prekérních situací. Na více než pěti stech stránkách šťavnatého textu se mezi všemi těmi milostnými trojúhelníky a více úhelníky i věci jako smrtící kletba nebo záchrana světa můžou zdát banální.  

Česká autorka Hanina Veselá vystudovala právo a historii na UK a je názorným příkladem rozpolcené osobnosti – na jedné straně snílek a fantasta, na straně druhé pragmatik a vědec. Zajímavostí je, že svět Asterion existuje více než patnáct let a původně vznikl jako ryze hráčský svět.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7677″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“303″}}]]

UKÁZKA:
Pevnost se tyčila k nebi a vrhala na dřevěné chatky námořníků studený stín. V Alte Tangora vládlo typické ospalé odpoledne, v přístavu kotvilo několik lodí s ostrou dračí přídí a v korunách borovic, porůstajících svahy, se proháněl mírný větřík. To vše bylo možné spatřit oknem pracovny Kirbegova kata.
Hajmón stál ke své ostrovní říši zády. Vlasy v záři slunečních paprsků působily jako nazlátlé, slunce dopadalo i na jeho široká ramena, štíhlý pas, boky a tak dál. Jeho šedé roucho jsem nikde neviděla. Bronzová kůže se mu leskla potem a na zádech se rýsovaly svaly. Mezi lopatkami jsem rozeznala složitý vzor nějakého tetování.
Takhle zezadu byl na něj velmi příjemný pohled. Zčervenala jsem, ale od plastického obrazu v zrcadle jsem se neodvrátila.
Hajmónově pracovně dominoval dlouhý stůl. Krutovládce z Alte Tangora obvykle sedával na jeho konci. Teď se ale o běžnou situaci nejednalo.
Můj bratr se úplně nahý opíral o hranu stolu. Na desce před ním se povalovaly hustě pokreslené papíry. Byly to nějaké mapy, ale země na nich jsem nepoznávala. Na samém rohu stolu stál brk s kalamářem. Těsně vedle zářila bílá ženská ruka.
Ruka se slabě pohybovala, její majitelka však zůstávala skryta za Hajmónovým trupem.
Zrcadlo se nemilosrdně natočilo a ukázalo její profil.
Byla to ještě dívka. Nastavovala se před Kirbegovým katem v té nejvstřícnější poloze. Rty měla lehce nateklé a vzrušením mhouřila oči. Jednu nohu měla pokrčenou na břiše, druhou laskala bratrovu tvář.
Hajmón pohnul hlavou a jemně tu slonovinově bílou kůži stiskl v zubech.
Žena hlasitě vzdychla. Můj bratr jí dovolil, aby ho dál škádlila chodidlem, a vychutnával si pohled na její úctyhodná ňadra. Usmál se na ně, natáhl se a sevřel jejich narůžovělé špičky v dlaních. Mnul je mezi prsty, dokud neztvrdly. Žena zakňučela. On vydal tichý vzdech a přešel do dráždění spodních partií.
Žena položila i druhé chodidlo na stůl a zvedla pánev. Hajmón se uvolnil. Jeho úsměv byl přirozený a pohled nestudil, ale hřál. Chytl ji za hýždě a spojil se s ní tak důvěrně, že na několik laskavých chvil se z nich stala jediná bytost.
Hlasitě vzdychala, on také vydával chraplavé vzdechy. Nakonec zvedla hlavu a s rozkoší si olízla rty. Její černé vlasy ostře kontrastovaly s bledou pletí. Předtím jsem ji nepoznala, teď už ano.
Delcante zavrněla jako kočka. Hýždě měla podložené mým a Hajmónovým oblečením. Ta malá děvka! To, že šuká s mým bratrem, bych jí dokázala odpustit, ale to, že nosí mé šaty, nikoliv. A nejspíš používá i moje šminky.
Rozkoš z nekromantčiny tváře vyprchala. Škubla rukou a kalamář nacházející se v jejím dosahu se překotil. Inkoust pošpinil čistý arch a ve dvou třech úzkých stružkách stékal na podlahu.
Hajmón znehybněl a jeho tvář ztuhla překvapením.

Knihu vydalo nakladatelství Mytago a za zvýhodněnou cenu ji můžete zakoupit zde: http://www.fantasyobchod.cz/drak-bere-vse

Komentáře