Ložnice podle feng-shui. Jak ji správně zařídit i jak posílit partnerské soužití

Autor: red dne: Čt, 05/28/2015 - 11:53.

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností našeho žití. A to z důvodu nabírání sil do našich pracovních i nepracovních dní, z důvodu relaxace a odpočinku i vzhledem k intimním vztahům. Pokud si můžete prostor ložnice vybrat z více místností, zde pár rad, jak to učinit nejlépe. 

Mělo by se jednat o pokoj co nejdále od vchodových dveří nebo v nejklidnější části našeho bytu (domu), pokoj ne vedle ani nad garáží, stejně jako ne pokoj nad kuchyní. Dobré není ani umístění vedle toalety a koupelny, a to z důvodu odčerpávání energie (únava). Ideálně by ložnice měla být v severnější (chladnější) jinové části.

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"6070","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"450","typeof":"foaf:Image","width":"554"}}]]

Prostor by měl být pravidelného půdorysu. Vhodný není ten se skosenými stropy. Pokud už takové máte, není nutné hned věšet hlavu. Věnujte pak více pozornosti umístění postele. Prostor nad hlavou by měla mít maximálně volný a to alespoň výšky 120 cm. Nezavěšujte zde žádné těžší předměty typu police, knihovny, velké obrazy nebo honosné lustry. Ani trámy byste neměli nad svou postelí najít. Pokud už zde jsou, je dobré je vyrušit například zakrytím baldachýnem. Trámy je vždy lepší mít souběžně s postelí, než aby nám trámy pomyslně dělily tělo.

Feng shui se věnuje i vhodnému výběru postele. Nejvhodnější je postel dřevěná s čelem za hlavou a bez úložného prostoru. Pod postelí by mělo být volno, aby volně proudila energie i zde. Tedy žádné odložené věci, se kterými si nevíte rady. Opak může být příčinou neklidného narušeného spánku, špatných snů, bolestí zad a jiných zdravotních problémů nebo disharmonie vztahu. Správně volené lůžko by mělo být přístupno oboum partnerům stejně, tedy z obou stran. Za hlavou by měla být pevná zeď (jistota, ochrana) bez množství přípojek do elektřiny. Pro pocit bezpečí je nutné vidět na vstupní dveře do místnosti. A vyhněte se také umístění lůžka „nohy proti dveřím“ nebo umístění postele do přímky „okno – dveře“. Pokud nemáte jinou možnost než umístění proti dveřím, pak je dobré mít čelo postele nejen za hlavou, ale i v nohách. Případně postavte před postel komodu. 

Předměty, které vůbec nepatří do našich ložnic jsou: TV, počítač, pracovní kout nebo cvičební pomůcky. Ložnice kombinovaná s pracovnou nemůže nikdy správně sloužit svému účelu! Další předmět, který nemá ve správné feng shui ložnici své místo je zrcadlo. Proč? Opět vede k možnosti neklidného spánku, nočních můr, nebo vnitřní nevyrovnanosti a stresu, jak po ránu vypadáme … Pokud už zrcadlo máme, pak alespoň tak umístěné, ať se v něm nevidíme z postele, nebo na noc zakrývejme. Ale shrnuto - ve feng shui ložnici zrcadlo své místo nemá!

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"6071","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"450","typeof":"foaf:Image","width":"299"}}]]

Partnerství a vztah je často odrazem vaší ložnice. Jste-li mu otevření (například pro osobu partnera teprve hledající), pak vaše postel by měla o této skutečnosti vypovídat – dvě povlečení, dva noční stolky nebo dva koberečky u nohou i v době, kdy partner právě chybí. Jedno prostěradlo přetažené přes obě matrace. Ložnici vhodně dekorujte párovými předměty. Není nutné mít vše dvakrát, stačí volit předměty, u kterých je zřejmé, že tvoří harmonický pár. Další důležité aspekty harmonizace vaší ložnice se řídí světovými stranami a zohledněním ming kua (osobního čísla) partnerů. Pro takový typ rozboru ložnice je dobré oslovit opravdu již feng shui poradce.

 

Pečujte tedy o svou ložnici, jako byste pečovali o svůj vztah a relaxaci!

Připravila: 
Gabriela Klimentová

www.mabest.cz/feng-shui 

 

 

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce