Co by v létě nemělo chybět v žádné kabelce

Reklama

V mnohých detektivkách najdete scénu, kdy detektiv vezme kabelku oběti, obrátí ji dnem vzhůru, vysype na stůl změť tisíců předmětů a pak je tužkou přehrabuje a hledá důkaz – papírek s telefonním číslem, zmuchlaný papírový kapesník od ucpaného nosu, nebo jakoukoliv jinou stopu. Tyto detektivky píší muži, kteří nechápou, že všechny tyto předměty jsou základní výbava kabelky každé ženy a že to, že on v té změti nevidí systém a řád, je jen jejich problém.

Obsah kabelky se mění s životními etapami ale také s ročním obdobím. Zvedněte ruku, kdo máte v kabelce palčáky v červenci? Tak už vidíte, na co narážíme. Zde je náš list s nápady, co zahrnout, ať už vyrážíte na dovolenou nebo do kanceláře.

Opalovací krém

mini, případně i maxi opalovací krém s tím správným UV filtrem. Můžete zvolit krém, mléko anebo sprej – jejich účinek je stejný, ale liší se ve snadnosti nanášení. Je dobré použít na obličej krém, abyste si byli jisti, že si chráníte každý kousek pleti, ale jinak je to jen a pouze vaše volba. UV faktor značí schopnost filtrovat sluneční záření – počínaje faktorem 30 se účinek už nijak dramaticky nezvyšuje a vy si můžete být jisti, že jste vy a vaši blízcí chráněni. Samozřejmě dbejte i na svůj fototyp – čím jste světlejší, tím více potřebujete o pleť pečovat. Totéž platí u dětí, pro něž je dobré vybírat kosmetiku přímo jim určenou. Za zmínku stojí opalovací krémy s minerálními filtry, které fungují na mechanickém principu – na pokožce vytvářejí slabou vrstvu odrážející sluneční záření. Ty jsou obzvláště vhodné pro lidi s citlivou pokožkou.

Sluneční brýle

základem slunečních brýlí je dobrý UV filtr. Brýle se rozdělují do pěti kategorií, podle množství propouštěného světla – ty nejúčinnější jsou dokonce označovány jako nevhodné pro řidiče motorových vozidel.

Důležitá je i barva brýlových skel, nejvhodnější jsou skla hnědá, šedá a  tmavě zelená – ta nejméně ovlivňují barevné vnímání. Spíše módním doplňkem jsou pak skla, kde zatmavení je nahoře nejvyšší a směrem dolů je sklo světlejší (gradientní skla). Významnější je schopnost samozabarvování skel, kdy sklo samo reaguje na intenzitu slunečního záření.

Zajímavou vlastností je i polarizace skel, která eliminuje odlesky světla, tak nepříjemné hlavně pro řidiče či lyžaře. Tzv. drivewear skla nabízejí jak samozabarvování, tak polarizaci a jsou tak výborná právě pro řidiče.

U každých brýlí pak platí to, co u všech dalších součástí oblečení – vybírejte především podle svého vkusu. Módní trendy jsou jedna věc, nicméně mohou být vnímány i jako pomůcka pro nerozhodné. Mnohem důležitější je, jak se cítíte a zdá vám to sluší…

Papírové kapesníčky

Ještě jedny papírové kapesníčky, ať už máte ucpaný nos anebo ne….

Matující papírky

časté přepudrovávání během dne obtěžuje a udržet pleť v pořádku během letních veder bývá dost náročné. Skvělým řešením pro takové situace jsou matující papírky – malé papírky vyráběné z velmi jemného materiálu, pokryté transparentním pudrem. Přebytečný maz se do nich vsákne a pudr zmatní lesklé části pleti. A vejdou se do každé kabelky!

Termální voda ve spreji

termální voda je – jednoduše řečeno – voda se zvýšeným obsahem minerálních látek. Nejčastěji železa, draslíku, selenu a vápníku. Je skvělá pro osvěžení pleti, její zklidnění, například při podráždění sluníčkem. Samozřejmě hydratuje pleť (což je důležité v suchém prostředí nebo tam, kde dochází k častému střídání okolní teploty, třeba v klimatizovaných místnostech nebo v letadle) a je dobrá i na dočištění pleti. U SPF (sun protection factor) vody je dobré vědět, že rozdíl mezi SPF 30 a 50 je jen minimální – první z nich zachycuje 97 % UVB paprsků, druhá jen o procento více, tedy 98 %.

3 v 1 multifunkční líčidlo

nahrazující rtěnku, stíny i tvářenku

Gumičku na vlasy

nejlépe takovou, která vlasy drží, ale příliš nesvírá, takže vlasy neničí a stopa po ní není vidět, když si vlasy zase rozpustíte. Napiš víc o tom proč by neměla vlasy svírat, jak se mohou poškodit a trend 90kových ‚scrunchies‘.

Repelentní náramek

repelentní náramek je skvělou variantou pro lidi, kteří s sebou nechtějí tahat repelent ve spreji. Jeho nespornou výhodou je i to, že si ho můžete nasadit na kotník a tím se podstatně účinněji chránit proti klíšťatům, která se na kůži dostávají i z nízkých trav.

Náramky jsou napuštěné esenciálními oleji a proti klíšťatům a dalšímu hmyzu fungují zhruba 4 týdny. Pokud je při nepoužívání zabalíte do původního obalu, zabráníte tím “zbytečnému” odpařování účinné látky, a pak může náramek vydržet až 8 týdnů.

Výhodou repelentních náramků je i to, že se prodávají v mnoha barevných kombinacích, takže je můžete měnit podle barev oblečení.

Komentáře