Horké letní dny se blíží, nepodceňujte pitný režim a vyhněte se tak zdravotním komplikacím

Reklama

To, že je důležité pít, už dnes ví valná většina populace, ovšem pořád se najdou tací, kteří na denní dávku tekutin zapomínají. Pít je potřeba průběžně, ještě před tím než se o slovo přihlásí žízeň, která již znamená pro naše tělo stres.

Neméně důležité však je také správně volit to, co pijete. Jedině tak totiž organismu skutečně pomůžete a nezanesete si ho nežádoucími látkami. 

Je mezi balenými vodami rozdíl? Ano, obrovský a zásadní. Spočívá především v původu vody, v různě přísných požadavcích na zdroj, jeho ochranu a úpravu. Například na kojeneckou vodu se vztahují nejpřísnější požadavky na zdravotní nezávadnost, musí splnit vše, aby byla pro miminka vhodná. 

Přírodní minerální voda pochází z podzemního zdroje schváleného a kontrolovaného ministerstvem zdravotnictví. Obsah minerálních látek, kvalita, chuť a fyziologický účinek minerální vody jsou pro daný zdroj charakteristické a je u každého druhu minerálních vod typický. 

Pramenitá, dříve stolní voda, je kvalitní voda z podzemního zdroje upravována pouze stanoveným způsobem. Její zdroj sledují vodohospodáři. 

Pitná balená voda nemusí vůbec pocházet z podzemního zdroje. Většinou je stáčena z vodovodu a tomu odpovídá tak složení a chuť. Může být mírně cítit po chloru stejně jako voda z kohoutku. Na rozdíl od všech ostatních druhů vod, pitnou vodu může výrobce různě upravovat, např. přidávat chemické látky, které zamezí množení bakterií.

Naše tělo potřebuje ke správnému vývoji minerální látky a neumí si je samo vyrobit. Minerální vody by měly tvořit součást pitného režimu každé rodiny.  Např. Ondrášovka obsahuje 200 mg/l vápníku, který je nezbytný pro naše kosti a zuby. Zvláště v letním období, kdy potem ztrácíme chlorid sodný, tj. sůl, mohou být minerálky právě tím vhodným nápojem, který účinně zažene žízeň. 

Minerální voda Ondrášovka je vhodná pro každodenní pitný režim celé rodiny. Omezený přísun minerálek je jedním z našich mýtů, vždy záleží na celkové mineralizaci. 

Nejnovější příchuť ryze české Ondrášovky Polibek maliny se perfektně hodí právě pro teplé dny, které jsou pro nadcházející období příznačné. Navíc nezapomínejte, že si s Polibkem Maliny  skvěle pochutnáte, ale také můžete hrát  o zajímavé ceny (třeba chytrý telefon). Stačí poslat jednu pusu – to za to stojí, no ne?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“2869″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Pro zajímavost:

Voda je jednou ze základních podmínek života. Lidské tělo je u dospělých asi z 60 % a u dětí podle věku až z 80 % tvořeno z vody. Mimo všechny její významné funkce, lidskému organismu napomáhá i při regulaci teploty a zabraňuje jeho přehřívání. 

• Minerální voda zvýrazňuje chuť pokrmu

• Pitný režim po jídle ulehčuje trávení

• Pár doušků minerální vody před spaním je nejlepší prevencí srdečnímu záchvatu v průběhu spánku

• Minerálka je výbornou zbraní proti ranní kocovině

• Správný pitný režim je významnou součástí regulace teploty těla

• Tělo si neumí minerální látky samo vytvořit a je tak závislé na jejich příjmu v potravě a vodě

 

Komentáře