„I am busy“, to je Ilona Donátová

Reklama

Nedávno proběhla v Praze v Klubu Lávka přehlídka módní návrhářky Ilony Donátové, která představila svoji novou kolekci Podzim-zima 2014. Jejím mottem bylo „I am busy“, což napovídá, že byly k vidění modely pro zaměstnanou ženu, ale nejen to. Na následujících řádcích se dočtete nejen o kolekci samé, ale také o průběhu zmiňované fashion show.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“4122″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nepřizpůsobuje se pravidlům

Ilona Donátová zůstala věrná svému vidění světa. Takže konformitu, do které se zamotal hned v úvodu moderátor přehlídky Miroslav Hrabě, tedy přizpůsobení se pravidlům, které společnost stanovuje, byste u téhle návrhářky těžko hledali. Jde si svou vlastní cestou a zjevně je ta cesta správná, protože značka Ateliér Donát je na trhu déle než patnáct let. 

Modely i modelky XXXL opět nechyběly

Svými návrhy dokazuje to, že žena může být sexy a přitažlivá, aniž by nutně musela světu ukazovat odkryté poprsí. Někdy to, co se dá vytušit, přitahuje mnohem víc, než když to dáme prvoplánově do popředí. V rámci přehlídky byla k vidění i kolekce pro oblejší ženy, také jednou z modelek na přehlídce byla i Naďa Konvalinková, která přiznala, že nosí modely hlavně od Ilony Donátové, a to moc ráda. Přede všemi návrhářce poděkovala za to, že modely pro plnoštíhlé navrhuje. Vyvzorovaná kolekce pro boubelky byla od kabátů až po společenské oblečení, nechyběly sukně, kalhoty, svetříky, kabátky, prostě všechno, co žena potřebuje.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“4123″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“299″}}]]

Naďa Konvalinková v roli modelky

Komfortní materiály

Velmi zajímavé byly materiály, ze kterých byly modely ušité, zejména elastický úplet se žakarovým vzorem, který si návrhářka sama navrhla. Takže se vám nemůže stát, že uvidíte model se stejným designem u jiného návrháře. Navíc materiály jsou lehké, hřejivé, snadno se udržují, příjemně se nosí, takže není problém zůstat v nich celý den. A komfort materiálu je většinou podtržený pohodlným střihem. Ostatně jedna linka byla v duchu „I am busy“ ,tedy pro ženu, která je zaměstnaná, nestíhá a chce celý den vypadat nejen pěkně, ale cítit se od rána do večera pohodlně. Protože to, jak se žena cítí, vyzařuje i navenek. A zdravé sebevědomí je víc než krása.

Bez puntíčků by to nešlo

Velkou odezvu v sále mělo retro – sedmdesátá léta – puntíčky modré a červené. Velmi nápadité byly tzv. turecké kalhoty s nízkým sedem, v puntíku neměly chybu. Pastvou pro oko byly i kabátky různých délek, objevil se také patchwork. Tentokrát návrhářka volila tlumenější barvy, dá se říct, že dominovala černá barva, i když byla vždycky oživená barevným pískováním, které temnou barvu rozzářilo. Nechyběla módní oranžová, tyrkysová, žlutá, červená. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“4124″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“299″}}]]

Večer jak má být

Návrhářka se o své zákaznice postarala jako správné hostitelka, kromě dárečku na uvítanou každá návštěvnice dostala slosovatelnou vstupenku a mohla vyhrát v tombole. Nechybělo pohoštění, lahůdky Klubu Lávka a samozřejmě bílé a červené víno. Takže mnozí si po přehlídce pěkně popovídali s výhledem na Vltavu. Kdo chtěl, mohl ochutnat i skleničku sherry – lahodný mok, který má v oblibě britská královna. A není pochyb, že po tomto večeru k sherry zahořelo více žen.  Prostředí bylo tak pěkné, že se nikomu nechtělo domů. Chcete-li zažít podobnou atmosféru, přijďte na jaře na další přehlídku Ateliéru Donát, o jejím konání vás budeme včas informovat.

Komentáře