Marie Antoinetta navštívila Děčín

Reklama

nebyla jen jedna, sjelo se jich tam rovnou jedenáct! Šlo totiž o jedno ze soutěžních témat IX. ročníku soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2020, který se uskutečnil 13. února v Děčíně. Uspořádala ji opět Střední škola řemesel a služeb Děčín IV a konala se pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Zúčastnili se jí žáci 2. a 3. ročníků kadeřnických škol, jedenácti z České republiky a jedné ze Slovenska. Celkovou vítězkou se stala Eva Galuszková ze SOU kadeřnického v Praze 8 a nebylo divu, její Marie Antoinetta byla opravdu krásná.

Vítězka Eva Galuszková s modelkou

Dámská kategorie

Marie Antoinetta: Módní ikona své doby

Úkolem soutěžících bylo vytvořit historický účes v současném pojetí inspirovaný dobou rokoka (18. století). Na přípravu modelky před soutěží měli 60 minut (nalíčení, oblečení), na samotné provedení účesu 90 minut, z toho posledních 5 minut na celkovou úpravu modelky, kostýmu a odstranění pláštěnky.

Výsledky:

1. místo: Eva Galuszková, SOU kadeřnické Karlínské nám. 8/225, Praha 8 – Karlín

2. místo: Kateřina Pikalová, Střední škola – COPTH, Poděbradská 1/179, Praha 9

3. místo: Tereza Veselá, SOU kadeřnické Karlínské nám. 8/225, Praha 8 – Karlín

Pánská kategorie

Elegantní Barber styl: Jdeme s dobou

Elegantní pánský střih a účes ve stylu Barber měl mít boční a týlní partie pečlivě vystříhány střihacím strojkem, podmínkou byly plynulé přechody v délkách a vytvoření pouze jedné vyholené pěšinky, vlasy na temeni delší. Účes a střih sleduje módní trendy a nositelnost. Na přípravu modelu před soutěží měli soutěžící 30 minut (oblečení), na samotné provedení účesu 60 minut (z toho posledních 5 minut na celkovou úpravu modelu, jeho oblečení a odstranění pláštěnky).

Výsledky:

1. místo: Nguyen Tai Du, SŠSaS Karlovy Vary, Ondřejská 1122/56

2. místo: Dominik Raška, Střední škola gastronomie a služeb Liberec 5, Dvorská 447/29

3. místo: Jiří Jelínek, Střední škola – COPTH, Poděbradská 1/179, Praha 9

Speciální kategorie

Nursing Now: Praktický dámský výčes pro zdravotní sestru

Úkolem soutěžících bylo vytvořit praktický výčes z dlouhých nebo polodlouhých vlasů, který bude odpovídat současným trendům dle zadaného tématu a bude nositelný pro zdravotní sestru 21. století. Ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací a Mezinárodní radou sester tak byla soutěž zapojena do projektu NURSING NOW, jehož patronkou je Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge – Kate Middleton. Na přípravu modelky před soutěží měli soutěžící 30 minut (nalíčení, oblečení), na provedení účesu 60 minut (posledních 5 minut je na celkovou úpravu modelky, odstranění pláštěnky).

Výsledky:

1. místo: Martina Kubešová, SŠŘS Děčín IV, Ruská 147

2. místo: Natálie Židelová, SŠOS Teplice, Alejní 880/12

3. místo: Květuše Grajcárková, SŠOS Teplice, Alejní 880/12

Adéla Voglová získala zvláštní cenu firmy Schwarzkopf Professional

SOU kadeřnické v Praze 8, Karlínské náměstí, mělo tentokrát v soutěži 5 zástupců, žáků 3. ročníků. Připravovali se v hodinách odborného výcviku pod vedením svých učitelek. Škola jako obvykle stejné téma (tedy Marie Antoinetta) vyhlásila i pro vlastní soutěž, takže si ho žáci mohli pořádně nacvičit a na Děčínskou vlnu postoupily ty nejlepší z nich. Sami si vytvářeli nejen účesy, ale i líčení a učitelky jim pomohly ušít šaty pro modelky. Historický styl je v tomto směru vždycky náročnější… „V dámské kategorii jsme byli letos nejúspěšnější, získali jsme jedno první a jedno třetí místo, Eva Galuszková se dokonce stala celkovou vítězkou. Ale neztratili se ani soutěžící v dalších kategoriích,“ říká ředitel karlínské školy Mgr. Jan Cigánik a připomíná, že Adéla Voglová získala zvláštní cenu firmy Schwarzkopf Professional za účes pro zdravotní sestru.

Eva Galuszková bude školu reprezentovat i v soutěži Harmonie 2020 a pak už ji čekají závěrečné zkoušky. „Je velice šikovná a řemeslo ji baví. Už teď si může vybírat z nabídek od prestižních kadeřnických salonů,“ dodává Jan Cigánik. Těší ho, když mladí kadeřníci mají zájem o obor a není jim zatěžko reprezentovat školu na soutěžích a v dalších akcích. Momentálně žáci dokončují přípravy na druhý ročník Junior Hair Show, kde předvedou zbrusu novou účesovou show s názvem Alenka v říši divů. Uskuteční se v sobotu 4. dubna v pražském hotelu Hilton Prague.

Celý tým soutěžících a jejich modelů ze SOU kadeřnického v Praze 8

Školy, které do soutěže vyslaly své zástupce:

SOU kadeřnické Karlínské nám. 8/225, Praha 8 – Karlín

Střední škola – COPTH, Poděbradská 1/179, Praha 9

SŠŘS Děčín IV, Ruská 147

SŠOS Teplice, Alejní 880/12

SOŠ Hamr, Mládežnická 236, Litvínov

Severočeská SŠ s.r.o., Bělehradská 1523/58, Ústí nad Labem

SŠSaS Karlovy Vary, Ondřejská 1122/56

Střední škola gastronomie a služeb Liberec 5, Dvorská 447/29

Střední škola živnostenská Sokolov, Žákovská 716

SSOV Industria Litoměřice, Dlouhá 205/20

Spojená škola Scota Viatora 8, 034 01 Ružomberok

SOU a SOŠ Neratovice

Více fotografií najdete na www.souhair.cz

Komentáře