Metamorphosis: Preciosa a Christian Cowan zachytili proměnu prostého roucha ve vrcholně zdobný oděv

Reklama

Preciosa Components představí módním profesionálům v Miláně inspirační kolekci Metamorphosis. Jejím autorem je Christian Cowan, kterého CFDA (Americká komora módních návrhářů) a Vogue Fashion Fund prohlásili jedním z deseti nejlepších amerických návrhářů.

„Pracovat v prostředí nového aplikačního centra Preciosy bylo nesmírně inspirující, mohl jsem sledovat všechny komplikované procesy, které za výrobou křišťálu stojí, nebo vyzkoušet řadu materiálů, s nimiž jsem dosud nepracoval,“ popsal přípravu kolekce Christian Cowan. V Křišťálovém údolí několik dnů pracoval na posledních detailech kolekce, v níž krok za krokem představuje bezbřehé možnosti zdobení křišťálem – od jemných detailů po absolutní „krystalizaci“.

V kolekci nazvané Metamorphosis využil novinky, které Preciosa nyní představí v Miláně: jedinečnou křišťálovou síť, křišťálové transfery, kovové křišťálové pletivo a jemné křišťálové plátno.

Inspirace kampaně Metamorphosis pramení z proměny přítomné v přírodě i z filosofických teorií. Krok za krokem tak obrazně přechází z prostého roucha k zdobné nádheře. Cowanovu kolekci tvoří série oděvů, které lze vrstvit či využít samostatně. Pomyslným počátkem je body s rukavičkami z křišťálové sítě, druhou fází proměny jsou Cowanovy emblematické minišaty s obří mašlí posetou transfery z šatonových růží Maxima v barvě růžového opálu, což jsou vůbec nejtřpytivější kameny ve své kategorii na světovém trhu. Následně Cowan na šaty navlékl mohutný mantel z křišťálového pletiva – tisíců šatonů v kotlíku spájených dohromady, aby vytvořily celistvé pláty podobné kroužkové zbroji. Vrcholem je průhledná pelerína z PVC zdobená květy z křišťálového plátna. „Díky tomu, že z křišťálového plátna lze vyřezat laserem takřka jakékoli tvary, vytvořil jsem sérii květů inspirovaných 60. léty,“ popsal Cowan.

Kolekce představuje takové produkty, které módní průmysl může dokonale upravovat podle potřeb každé značky či designéra na míru a podporovat tak vlastní unikátní rukopis. „V průběhu loňského roku se naše týmy zaměřily na přípravu produktů s co největší přidanou hodnotou pro každého z našich zákazníků. Proto v kampani představujeme právě produkty na míru, které šetří čas a pomohou zcela minimalizovat odpad,“ vysvětluje ředitel rozvoje obchodu a marketingu Preciosy Components Jan Štiller. „V rámci těchto změn také rozšiřujeme nabídku v rámci designové a aplikační podpory a stále vylepšujeme naše aplikační centrum.“

Christian Cowan nejprve modely z kolekce Metamorphosis předvedl coby součást přehlídky na New York Fashion Weeku. Z Milána, kde se Preciosa Components prezentuje na veletrhu Lineapelle od středy do pátku, zamíří následně do Asie.

O Christianu Cowanovi : Pětadvacetiletý britský designer sídlí a tvoří v New Yorku. Jeho rukopisem se staly modely s výrazně mladistvým nádechem ve variacích na klasické ženské oblékání. S oblibou využívá netradiční materiály jako vinyl, peří, síťovinu nebo pajetky, díky kterým přetváří klasické siluety v něco, co zvedá milovníky módy ze židle.
Christian v roce 2016 úspěšně zakončil studium na prestižní Central Saint Martins a London College of Fashion. Již během studií však získal početnou klientelu mezi světovými celebritami. Senzaci způsobila jeho první prominentní klientka Lady Gaga, která oblékla dnes už ikonický třpytivý kostýmek v roce 2014. Od té doby Cowan spolupracoval s Beyoncé, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Naomi Campbell nebo Billie Eilish. Cardi B si jeden z jeho looků vybrala na obal první vlastní desky Invasion of Privacy.
Christian Cowan pravidelně předvádí na New York Fashion Weeku a v roce 2018 se ocitl na seznamu 10 nejlepších designérů Ameriky, který vydává CFDA a Vogue Fashion Fund.

O Preciose Components

Preciosa již po staletí staví na kvalitě, trvanlivosti a inovativních přístupech. Za dobu své existence přinesla jedinečné technologické novinky a představila světu autentický český křišťál a šperkové kameny. Dnes Preciosa Components nabízí více než 36 000 broušených křišťálových kamenů, kubické zirkonii a nanogems svým zákazníkům z řad luxusních značek, designérů a dalších výrobců po celém světě. Vedle sídla v Jablonci nad Nisou operuje Preciosa Components i z kanceláří ve Spojených státech, Spojeném království, Rusku, Číně, Hongkongu, Jižní Koreji a Dubaji.

Preciosa Components je členem Preciosa Group.

Pod jednou značkou vzniká luxusní zboží z autentického českého křišťálu. Tradice společnosti vychází z dílen v Křišťálovém údolí založených před stovkami let, odedávna však přinášela i nejnovější technologické postupy a řešení. Ať už jde o drobné ručně vinuté perle nebo obří světelná řešením z českých svítidel. Preciosa se vždy obrací k vlastní jedinečné tradici, kterou transformuje v moderní inspiraci. Preciosa Group aktuálně provozuje 11 kanceláří rozmístěných po celé planetě, uskuteční 1500 letů za zákazníky ročně a každý den utaví na 40 tun skla.

Autor fotografií: Matúš Tóth.

 

Komentáře