Nové menu pod taktovkou porotce kuchařské show MasterChef

Reklama

Fastfoodový řetězec Bageterie Boulevard spustil zcela nové podzimní CHEF MENU. Zrodilo se „v kuchyni“ známého českého šéfkuchaře a porotce kuchařské show Miroslava Kaliny, který vsadil na typické podzimní sezónní suroviny inspirované alsaskou kuchyní. V menu tak najdete houby, dýni, červenou řepu, zelí, ale i ořechy. Nové menu dodržuje také zásady zdravého stravování. Jako vždy je totiž jeho součástí řada FIT CALORIES, na niž opět dohlížela výživová poradkyně Bageterie Boulevard Iva Veselá. Poprvé je také k menu nabízen speciální nealkoholický nápoj – pravý francouzský cider.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11570″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“379″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

S přicházejícím chladnějším obdobím potřebuje naše tělo pořádně zahřát a zasytit, proto zvolil šéfkuchař už na začátek CHEF MENU polévku z červené čočky, která povzbudí nejenom tělo, ale i ducha. O čočce se totiž tvrdí, že vnáší do života štěstí a dokáže bojovat proti neuróze, depresi a stresu. Navíc je červená čočka nejlépe stravitelná luštěnina, plná vitamínů, bílkovin a minerálních látek. V kombinaci s batáty, kapií a čubrica kořením je skvělým partnerem do studených dnů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11572″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“591″}}]]

Alsaská kuchyně je české kuchyni podobná, je vydatná a s výraznými chutěmi. Výrazná je i bageta Koleno Munster s uzeným vepřovým kolenem, zelným salátem a pro Alsasko typickým aromatickým Munster sýrem. Podzimní „duo nabídku“ baget doplňuje Kuře Champignon provoněné houbami a pikantním chilli. Bageta s masem z kuřecích stehen na chilli, s nakládanými lesními hříbky, cibulkou, salátem z baby špenátu a přelitá parmazánovým bešamelem nejenom zasytí, ale díky chilli i prohřeje organismus zevnitř.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11571″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“356″}}]]

Nedílnou součástí CHEF MENU je také jeho FIT CALORIES řada. Ta dodržuje zásady zdravého stravování, podle nichž musí být jídlo správně nutričně vyvážené. Hledáte-li lehčí oběd či svačinu, osloví vás grahamová tortilla s medovou máslovou dýní, avokádem, salátem, exotickým koriandrem a tahini dresinkem. Ve zdravém podzimním menu nechybí ani ryba. Sendvič z dýňového chleba s uzeným pstruhem, salátem z červené řepy, jablek a vlašských ořechů uzavírá pestrobarevné podzimní menu francouzského nádechu pod taktovkou špičkového šéfkuchaře Miroslava Kaliny. A na úplný závěr nezapomeňte na zcela nový osvěžující nealko nápoj v podobě pravého francouzského jablečného cideru.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11573″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“271″}}]]

„Snaha Bageterie Boulevard posunout pohled na fast food se mi moc líbí. V novém menu jsem se pokusil maximálně využít lokální suroviny a spojit typické podzimní chutě alsaské kuchyně s netradičními surovinami. Myslel jsem také na to, že s přicházejícím chladnějším obdobím potřebuje naše tělo pořádně zahřát a nasytit. Pod CHEF MENU Bageterie Boulevard se podepsalo už mnoho zvučných jmen z gastronomie, a proto jsem rád, že jsem jedno menu také vytvořil,“ vysvětluje Miroslav Kalina, autor podzimního menu a šéfkuchař restaurace Kalina cuisine & vins.

Miroslav Kalina je v českých kulinářských vodách známou „rybou“, nejenomže je aktuálně porotcem známé kuchařské show MasterChef, ale je také majitelem špičkové pražské restaurace Kalina cuisine & vins. Pracoval rovněž v legendární tříhvězdičkové michelinové restauraci Les Prés d´Eugenie uznávaného šéfkuchaře a zakladatele nouvelle cuisine Michela Guérarda. Podzimní CHEF MENU je v nabídce Bageterie Boulevard od 22. 9. do 31. 12. 2016.

Komentáře