Sexy pohled pro všechny generace aneb Oči bez vějířků

Reklama

Muži sice občas napoprvé kouknou i někam jinam než do očí, ale zářivý pohled zabere spolehlivě a vždycky. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6690″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Kůže v okolí očí  je však velmi citlivá, takže je zapotřebí věnovat  jí zvýšenou péči. Některé krémy, které nejsou určeny přímo pro tyto jemné partie, by ji dokonce mohly i podráždit. Proto je lepší zaměřit pozornost na přípravky, jež oční okolí náležitě ošetří. Neméně důležité ovšem je šetrné, ale důkladné odlíčení očí každý večer před spaním. Výjimečně se samozřejmě může stát, že necháte řasenku i stíny plavat, ale neměly byste na to hřešit příliš často. Stačí přece mít po ruce alespoň odličovací ubrousky bez alkoholu, které zbaví víčka kosmetických zbytků.  Krásné oči vám na jedné straně mohou roky ubrat, ale na straně druhé je zbytečné, aby jemné vějířky vrásek  začaly oči „zdobit“   předčasně jenom proto, že se o ně nestaráte.

Do třiceti…

Období mezi dvacíkou a třicítkou je pro většinu žen bez problémů, ale pokud máte suchou pleť, měli byste začít s péčí o oční okolí už v mládí. Stačí, když do něj pravidelně vmasírujete oční krém či gel. Měly by být bez konzervantů a barviv, protože partie okolo očí jsou skutečně choulostivé. Proto se jim vždy vyhněte při peelingu a také pleťovou masku nikdy nenanášejte až k očím. 

Po třicítce…

Teď už je třeba o oční okolí soustředěně pečovat. Na odlíčení očí používejte speciální odličovače a kvalitní tamponky, které mají pevnější vlákna. Stíny setřete snadno od vnitřního koutku k vnějšímu, řasy odličujte směrem dolů a dělejte to tak dlouho, dokud tampon není zcela čistý.  Oční krém či gel by měl být v kosmetické výbavě samozřejmostí, ale pokud se vaše oči snadno podráždí, přiložte na ně chladicí gelové polštářky. Účinná jsou i kolečka čerstvých okurek, jež suchou pleť rychle hydratují. A máte-li oči často zarudlé, třeba od práce na počítači, používejte oční kapky, které sliznici zklidní. Pokud nosíte kontaktní čočky, máte je určitě vždycky po ruce.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6691″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“390″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Čtyřicítka na krku…

Na očích jsou přibývající roky znát. Vrásky se začínají prohlubovat, objevují se výraznější kruhy či váčky pod očima a je nejvyšší čas sáhnout po co nejúčinnější oční péči. Na zašedle působící, unavenou pleť okolo očí už hned tak něco nestačí, ale jsou tu oční séra, která oční okolí oživí a rozjasní. Stačí nanést pár kapek a lehce je vmasírovat do jemné kůžičky. Nakonec můžete ještě aplikovat oční krém. A co si počít s tmavými kruhy? Dají se samozřejmě překrýt očním korektorem a zahladit make-upem, ale není od věci sáhnout také po masážním roll-onu. Unavené partie osvěží, uvolní, zesvětlí a dodá jim výživné látky.

V padesáti…

Možná uvažujete o tom, zda byste se neměly poradit s odborníky na estetickou medicínu – co podniknout s povislými víčky a jak se zbavit nepříjemně hlubokých vějířků okolo očí, které leckdy  též otékají. S  víčky toho asi samy moc nenaděláte, ale pravidelná masáž očního okolí může vrásky zredukovat a ještě na čas vyhladit. Na otoky platí nejen krémy, ale také hojivý obklad – namočte dva tampony do vychladlého černého čaje a přiložíte si je na víčka. Po deseti minutách unavené oči hned prokouknou. Na tmavé kruhy používejte speciální přípravky, jež jsou k tomu určeny. Komplexní omlazující oční péče navíc chrání oči a oční okolí před volnými radikály, jež urychlují stárnutí, a účinek je dlouhodobější.

Cenné rady:

Co platí na oči

Pro zdravý zrak a jasný pohled je potřebný vitamin A a rostlinné antioxidanty jako beta-karoten, lutein a další.  Neobsahuje je zdaleka jen mrkev, jak se traduje, ale také rajčata, červená řepa, barevné papriky, lesní ovoce a černý rybíz.

(mv)

 

 

 

Komentáře