Škola líčení, 1. díl: Příprava pleti.

Základem krásného líčení je dokonalá pleť. Jak ji tedy správně vyčistit? Jinak byste měla postupovat ráno, a jinak večer.

Důležité je také přihlédnout k typu vaší pleti:
* Čisticí krém – pleť suchá
* Čistící mléko – smíšená  a normální
* Čistící pěna a gel – mastná

Čištění ve dvou krocích
Nejdůležitější je určitě večerní čištění

Krok jedna
Večerní čištění by mělo vždycky začínat odličovacím přípravkem, a to i v případě, že make-up nepoužíváte.  Odličovací emulze, mléka a gely totiž likvidují nečistoty, rozpustné v tucích, mezi které nepatří jen zbytky líčení, ale právě i nečistoty z ovzduší. Přípravek naneste na tamponek a obličej otírejte do chvíle, dokud nebude stoprocentně čistý. Zapomeňte na vodu. Vodou samotnou nevyčistíte vůbec nic.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“1543″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“369″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Krok dva
V druhém kroku potom použijte tonikum, které si poradí s nečistotami rozpustnými ve vodě, tedy především s potem. Tonikum navíc pleť krásně osvěží, dodá jí potřebné hydratační látky a vypne ji. Pak už jen stačí použít noční krém (přes den pleť chráníme, v noci regenerujeme, proto je dobré mít jak denní, tak i noční verzi).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“1544″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Ranní „rychlovka“
Je zbytečné opakovat celý proces. Pleťovým mlékem či jiným odličovacím přípravkem byste totiž zbytečně porušila kožní film, který se v noci na pleti vytvořil. Ale i v ložnici se práší. Ráno proto pokožku jen vyčistíme tonikem či pleťovou vodou. Ta obsahuje alkohol, proto je vhodná spíše pro mastnou a problematickou pleť. Tonika jsou jemná a vhodná pro ostatní typy pleti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“1545″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“333″}}]]

Na závěr naneste denní krém. Ten opět vybíráme podle typu pleti. Dávejte pozor, aby se krém dobře vstřebal. V případě, že zůstane na povrchu pleti mastný či gelový film, nemusel by nám dobře držet make-up.

Příště: Korektory

Komentáře