Vlasová záchranka. Dopřejte své hřívě potřebnou regeneraci

Reklama

Léto uteklo jako voda (a že jsme si vedra letos užili požehnaně) a je nejvyšší čas poskytnout vlasům regenerační kúru.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6684″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“352″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

V průběhu letních měsíců totiž byly vystaveny celé řadě nepříznivých vlivů, takže je velmi pravděpodobné, že jsou vysušené a poničené.  V objetí slunečních paprsků se jen těžko lze vyhnout UV záření, slaná mořská voda pronikne i pod koupací čepici a má na vlasová vlákna stejně negativní dopad jako chlór v bazénech. 

A důsledky?

Vybledlá barva, roztřepené konečky a zjištění, že se začaly příliš lámat. Nedá se nic dělat, i vlasy potřebují ozdravovnu a je třeba jim dodat to, co po létě postrádají nejvíce. I když jste na dovolené používaly vlasovou kosmetiku s ochranným faktorem proti slunečnímu záření, ubránit se před ním úplně není v lidských silách. Nyní je proto potřeba vlasy zregenerovat, vyživit a poskytnout jim ochranu před dalším vysoušením. Bude to chtít samozřejmě trochu víc času, ale neztrácejte trpělivost. Léto přece trvalo tři měsíce, takže nápravu nezvládnete za tři dny. Nic se nedá uspěchat. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6685″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“333″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Výživa a regenerace

Nejprve zbavte vlasy zbytků stylingových  prostředků, které je zatěžují. Stačí na to kvalitní jemný šampon a pro tentokrát se obejdete bez kondicionéru. Zato sáhněte po regeneračním balzámu podle typu vašich vlasů. Ve vaší revitalizační sadě by dále neměla chybět výživná a regenerační maska, kterou aplikujte nejlépe přes noc, aby všechny potřebné látky pronikly hluboko do vlasových vláken. Suchým vlasům výrazně prospěje olejová kúra a na roztřepené konečky můžete použít pečující přípravky, které jsou určené přímo k tomuto účelu. Ostatně po návratu domů určitě zajdete do kadeřnictví, aby váš účes získal náležitý střih. Pokud chcete svým vlasům vrátit výrazný tón, počkejte, až budou znovu v dobré kondici, a teprve potom sáhněte po barvě. Protentokrát by ale neškodilo svěřit i barvení do rukou odborníka – možná, že lépe odhadne, zda není na čase vyzkoušet jiný odstín. Podzimní paleta jich nabízí celou řadu, takže máte z čeho vybírat (např. zde).       

(mv)

 

Komentáře