Začněte jaro s Feng Shui a obklopte se harmonií

FENG SHUI – někdo zná, někdo tuší, jinému neříká vůbec nic. Pojďmě si feng shui popsat tak, aby mu porozuměl každý. A navíc si odnesl pár rad pro harmonické a spokojené žití v prostoru, který nás obklopuje. Je jedno, zda je to váš malý byt, prostorný dům, kancelář, obchod, zahrada, pokojík vašeho dítěte nebo jen pronajatá místnost. Feng shui lze uplatnit všude!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“5518″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“577″}}]]

Možná začněme doslovným překladem obou slov. FENG = vítr, SHUI = voda.

Jedná se o živly (energie), se kterými jsme na Zemi od nepaměti. Člověk přišel na to, že být s nimi v harmonii je dobré. Tyto energie dokáží bezesporu působit na prostředí kolem nás a tím i na kvalitu našeho žití. Když je všeho tak akorát a na těch správných místech, pociťujeme to v dobrém. A to nejsou žádná nová zjištění, žádná kouzla, nebo něco nadpozemského.

Na to vše přišli již naši předkové cca před 6000 lety v Číně letitým pozorováním a zapisováním. A stejně jako kdysi, vše lze uplatnit i dnes. A rozhodně není potřeba mít doma hned čínské draky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“5519″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“397″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Na soulad s přírodou a jejími energiemi se v dnešní přetechnizované a uspěchané době trochu zapomíná… Naštěstí tomu začíná být zvolna zase naopak a feng shui se dostává stále více zpět do povědomí. Učení feng shui má více metod a většinou se uplatňují všechny společně, propojeně. Západní svět se snažil toto učení v průběhu let zjednodušit a někdy pracoval s orientací v prostoru podle jeho vstupu. Ale opravdu správné a původní učení feng shui pracuje s orientací v prostoru pomocí kompasu a světových stran.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“5520″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Všemu, co nás obklopuje, jsou přiřazeny různé energie, materiály, určité tvary, určitý směr (světové strany) i čísla. Feng shui pracuje s materiály pěti elementů, kterými jsou dřevo, oheň, země, kov a voda. Ke stejným elementům je přiřazeno i osobní číslo každého z nás (ming kua), které se vypočítá dle data našeho narození a nese pro nás určité charakteristické znaky. Tyto pak mohou dobře napovědět o nadání vašich dětí, o vhodnosti výběru povolání apod. Proto zkusím nyní závěrem v podobě malé „ochutnávky“ radu, kterou může uplatnit každý z nás a to třeba hned:

Je dobře umístěn váš pracovní stůl nebo stůl vašeho potomka? 

Správné umístění pracovního stolu je s tzv. „krytými zády“ a pevnou stěnou za zády.

Cítíme se pak sebejistí. Máme přehled o celé místnosti a dění před sebou. Vidíme na vstupní dveře do prostoru. Nic a nikdo nás nemůže nečekaně překvapit, svůj prostor máme pod kontrolou. Je-li pracovní stůl umístěn špatně (často tak nevidíme ani na vstup do místnosti), běžné jsou pocity jako roztěkanost, naše dítě se může špatně učit, špatně se soustředit na cíle. Může nám chybět sebejistota. I židle by měla být volena tak, aby měla opěrku za zády (stejný pocit krytých zad) a ideálně i područky. Vždyť přirozeně si také vybereme usazení do křesla, které to vše splňuje. Budeme se v něm cítit bezpečně, pohodlně, sebejistě. Opakem je pak sezení s pouhým podsedákem a otevřeným prostorem kolem celého našeho těla bez jakýchkoli opor.

A neboť je toho mnoho, co můžeme pro kvalitní a harmonické žití v prostoru kolem nás udělat, další typy si necháme zase na příští článek.

Svůj život a životní prostor si utváříme sami. Stačí jen chtít …

Gabriela Klimentová

www.mabest.cz/feng-shui 

 

 

 

Komentáře