10 + 1 praktická termoska – a zima může začít

Reklama

Především v chladnějším období nejvíc oceníme možnost mít stále po ruce termosku s teplým čajem. Pokud právě uvažujete o koupi nové, zaměřte se na ty z potravinářské nerezové oceli. Jsou nerozbitné, zdravotně nezávadné, nezachytávají pachy ani příchutě, takže do nich můžete nalít stejně tak kávu jako silný masový vývar. Jen zvažte, jak velkou budete potřebovat a ze které se vám bude nejlépe pít. Přinášíme 10 + 1 tip pro vaši inspiraci. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27076″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nápad na izolační nádobu s dvojitou stěnou, která udrží teplotu obsahu po dlouhou dobu, se zrodil v roce 1892 v hlavě skotského fyzika a chemika Jamese Dewara, který ji potřeboval k přechovávání zkapalněných plynů. Ovšem německý sklář Reinhold Burger na jeho nápad navázal a vymyslel vakuově izolovanou nádobu určenou k uchovávání teplých a studených nápojů. Nechal si ji patentovat a registrovat pod ochrannou značkou Termoska.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27077″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Praktickou novinku si lidé rychle oblíbili – termosky se nosily do práce, na turistiku, používaly se v nemocnicích. Ale muselo se s nimi zacházet velmi opatrně – vnitřek byl skleněný, a pokud se s nádobou nešetrně kleplo o tvrdou podložku, nebo nedejbože spadla na zem, zbyl z ní jen vnější plášť a hromádka střepů… To se vám už naštěstí u moderních nerezových termosek stát nemůže. Také mají konstrukci s dvojitou stěnou a vakuovou izolací a nápoje v nich vydrží mnoho hodin teplé, nebo naopak studené, ale jsou vyrobeny z potravinářské nerezové oceli. Díky tomuto materiálu jsou nejen vysoce odolné proti nárazu a oděru, ale zároveň také zdravotně bezpečné a nezachytávají ani pachy či příchutě. K dalším nezanedbatelným výhodám patří i snadná údržba. Na výběr je spousta typů termosek, které se liší velikostí, tvarem i různými uzávěry. A vyrábějí se i speciální pro děti, které jsou lehké, dobře se jim drží a také je odmala učí ohleduplnosti k přírodě,“ připomíná Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem ekolahví z potravinářské nerezové oceli Klean Kanteen.  

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27080″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Do třídy i na sjezdovku
Klean Kanteen Insulated Kid Classic (0,355 l) je praktická, tepelně izolovaná dětská lahev z potravinářské nerezové oceli 18/8, která se hodí do města i do přírody. Díky konstrukcí s dvojitou stěnou a vakuovou izolací vydrží obsah teplý více než 30 hodin, studený dokonce více než 100 hodin. Představuje zdravou a k životnímu prostředí šetrnou alternativu k plastovým a hliníkovým lahvím a je odolná proti nárazům a oděru, proto dětem dlouho vydrží. K dostání jsou různé velikosti i barvy. Koupíte za 950 Kč.

Na procházku
Camelbak Forge 16 (0,5 l) je izolovaná nerezová termolahev s chytrým uzávěrem zabraňujícím rozlití. Díky dvojité stěně s vakuem nápoj vydrží teplý (nebo studený) nejméně 4 hodiny. Lahev je odolná proti nárazu. Koupíte za 849 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27081″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Perfektní čistota
Klean Kanteen Classic w/Sport Cap 3.0 (0,8 l) je vyrobena z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli. Je zdravotně bezpečná, bez jakýchkoliv toxinů a nezachytává pachy či příchutě. Z hrdla o průměru 44 mm se snadno pije, zároveň se vnitřek lahve velmi dobře udržuje. Koupíte za 680 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27079″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Pro řidiče
Dvoustěnný cestovní plastový termohrnek Primus Commuter Mug (0,4 l) můžete mít v různých barevných variantách. Uzávěr se silikonovým těsněním zabraňuje náhodnému vylití nápoje. Možnost vložení do držáku na pití do auta. Koupíte ho za 329 Kč.

Na snowboard i na kolo
Ergonomicky tvarovaná lahev Camelbak Podium ICE (0,6 l) má dvojitou stěnu, k jejíž výrobě byla použita nejmodernější technologie – aerogel, který udrží nápoj 4x déle teplý nebo studený, než by vydržel v obyčejné lahvi. Vnitřní povrch lahve je antibakteriální a silikonový náustek Jet Valve je zdravotně nezávadný. Koupíte ho za 659 Kč.

Na trek do hor
Designová termolahev Klean Kanteen Insulated Classic (0,592 l) z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli disponuje konstrukcí s dvojitou stěnou a vakuovou izolací. Díky tomu udrží obsah teplý více než 30 hodin, studený dokonce více než 100 hodin! Bez ohledu na to, co do ní nalijete, udržuje čerstvou a čistou chuť nápoje. Koupíte ho za 1 190 Kč.

Do fitka
Camelbak Forge Divide 16 (0,5 l) je nerezová termo lahev s chytrým uzávěrem zabraňujícím rozlití. Díky dvojité stěně nápoj vydrží teplý (nebo studený) nejméně 2 hodiny. Lahev je odolná proti nárazu. Koupíte ho za 599 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27078″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Na rande
Dvouplášťová vakuová termoska Primus Vacuum Fashion o objemu 0,5 l je zhotovena z nerez oceli s matnou povrchovou úpravou a uzavírá se praktickým systémem „Quick- Stop“. K bezpečnému zacházení napomáhá zdrsňující nástřik povrchu termosky, který zabraňuje jejímu vyklouznutí z ruky. Víko slouží zároveň jako hrnek. Koupíte za doporučenou cenu 639 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27082″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Na trénink
Lahev Camelbak Groove Insulated 0,6 l má zabudovaný uhlíkový filtr, který z vody odstraňuje nepříjemnou pachuť. Tato láhev má navíc dvojitou stěnu, která udrží přefiltrovanou vodu 2x déle studenější. Prodává se za 849 Kč.

Ke kočárku
Nerezová termoska na kávu Klean Kanteen Insulated Wide (0,473 l) má širší hrdlo (54 mm), které umožňuje snazší nalévání nápoje i jednoduché čištění. Lahev se vejde do většiny držáků na lahve a kelímky. Díky své konstrukci udrží obsah dlouho teplý nebo studený. Pouhým otočením víčka proměníte lahev na praktický hrnek. Pořídíte ji za 995 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27083″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tip pro moderní (a ekologicky smýšlející) maminky
Nerezová kojenecká lahvička Klean Kanteen Baby Bottle je vyrobena z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli 18/8, neobsahuje BPA, ftaláty ani další toxiny. Lahvička umožňuje miminkům uvolněné sání v přirozeném tempu. Savička z lékařského silikonu má v průměru přes 50 mm, proměnlivou tloušťku a dobře se přizpůsobí dětským ústům. Systém dvojitého odvětrání chrání miminka před bolestivou kolikou. Balení obsahuje kromě lahvičky dvě savičky s manžetou a krytkou. Můžete vybírat ze dvou velikostí: 266 ml/680 Kč nebo za 148 ml/620 Kč.

Zjistili jsme: Později stačí nahradit savičky některou ze zátek Klean Kanteen o rozměru 54 mm a rázem máte nerezovou lahvičku pro větší děti.

Zdroj: www.skibi.cz,www.spot-shop.cz,www.lyze-radotin.cz a www.4camping.cz

Komentáře