10 zaručených tipů, jak své tělo dostaneme do formy

Reklama

Začátek roku je často těžký. Po svátcích se podíváme do zrcadla a víme, že ani letos jsme Vánoce nepřežili bez újmy. A když na konci ledna nového roku nepozorujeme změnu, je potřeba se do toho opřít. Vzpomínáte na tu horu salátu a cukroví? Žaludek je roztažen do extrému a vy mate stále hlad a chuť? Nevyhnulo se to ani mě. Myslela jsem si, jak svátky přežiju bez újmy a stejně jsme zjistila, že mám 3kg nadváhu. Takže úkol zní jasně: dostat se zpátky do formy!

Za několik posledních let už přesně vím, co na mém tělu funguje nejlépe a chci se o to podělit i s vámi. Deset rad, které jsem dala dohromady společně se svým trenérem Stevem, který mi v mé cestě za skvělou postavou pomáhá nejvíc:

  1. Pít dostatek vody. Voda je opravdu důležitá – pomáhá udržovat zdravou pokožku, vyplavuje z těla škodlivé látky, a když si dáte o pár sklenic vody víc, žaludek se cítí plnější a vás přejde hlad. Hlad je přece jen převlečená žízeň. Ale pozor! Sladké nápoje a kávu do pitného režimu nepočítejte – tyto nápoje odvodňují.
  2. Zapomeňte na diety, ty pomáhají jen krátkodobě a současně neprospívají zažívání celkové. Musíte se naučit snídat, svačit, obědvat a večeřet. Zařadit do jídelníčku dobré tuky a ze začátku cvičeni také vitamíny. A jestli jste zvyklý chodit spát po půlnoci, nebojte se, dát si něco malého i dvě hodiny před spaním.
  3. A teď k samotnému cvičení. Zaměřte se na kardio, běh, rychlou chůzi, kolo, brusle – prostě všechno, u čeho vám tep vyskočí vysoko, a vy se začnete potit. Je dobré vědět, že silovým tréninkem tělo formujete ale kardiem shazujete přebytečná kila. Obě varianty dohromady pak přinesou ty nejlepší výsledky. A mějte pevnou vůli – je třeba se k cvičení trochu nutit, ale vydržíte-li, výsledky se dostaví
  4. Určitě zkuste omezit alkohol. Vím, že to není tak jednoduché, ale opravdu to vyzkoušejte. Tři měsíce bez kapky alkoholu a uvidíte, co to s vaší postavou udělá.
  5. Jezte pravidelně. Neznamená to, že budete 6krát denně konzumovat jídla plná cukru, sacharidů a soli. Právě naopak. Snažte se konzumovat jídla bohatá na vitamíny a minerály. Ovoce po ránu a dopoledne, zeleninu na večer. Do jídelníčku zařaďte ryby a bílé maso, vyvarujte se potravin s vysokým obsahem tuku.
  6. Tím, že píšu hlavně o módě, nesmím zapomenout ani na vliv oblečení – třeba jen nový outfit do fitka. Víte, jak vás dokáží nakopnout nové legíny nebo boty na cvičení? Já osobně to chci hned vyzkoušet, a když mi to při cvičení sluší, cítím se celkově mnohem lépe a hned víc zaberu.
  7. Zábava především. Cvičení vás musí především bavit a je jedno, jestli si vyberete běh, fitko, jógu nebo třeba pilates. Hlavně se musíte na cvičení těšit. Spojte to třeba s poslechem oblíbené hudby. Moderní sluchátka jsou navržené pro maximální pohodlí, stabilitu, výkon a odolnost. Dokáží pak umocnit veškeré fitness zážitky – od tréninků pro začátečníky přes běh či jógu až po pokročilé tréninkové programy nebo maratony. Pomáhají tak motivovat každého sportovce k lepším výkonům. Já mám oblíbené sluchátka Plantronics, které mají speciální ochranu proti potu, jsou stabilní, pohodlná a vhodná pro jakoukoli sportovní činnost.
  8. Víc choďte pěšky. Máte sedavé zaměstnání a pohybujete se po městě autem? A co takhle auto nechat odpočívat a začít chodit pěšky! Důležitý je každodenní pohyb, pravidelnost a ani netušíte, co třeba udělá jen krátká procházka do práce, vystoupit třeba o pár zastávek dřív. To stejné můžeme říct i chození po schodech místo výtahu. Prostě se hýbejte.
  9. Najměte si trenéra. Jestli vám to finanční situace dovolí, je to ta nejlepší investice, co můžete udělat. Neberte ale prvního, kterého potkáte. Já sama mám raději muže trenéry. Potřebuji někoho, kdo mě bude lidově řečeno „kopat do zadku“, abych opravdu makala.
  10. A nestyďte se! I když třeba máte o pár kg víc, nebojte se, nikdo vás nebude nikde soudit. Já sama měla o 12 kg víc, myslela jsem si, že na mě každý kouká, a po třech měsících jsem si říkala, že to nemá cenu. Tyhle myšlenky musíte vyhnat z vaší hlavy.

A jedna rada navíc jako bonus: Nejlépe se cvičí ve dvou. Máte kamaráda, kamarádku, partnera, který by do toho šel s vámi? Tak do toho jděte společně. Budete se podporovat navzájem, těšit se z výsledků a když na vás přijde slabší chvilka, tak jako na mě, budete se moct o toho druhého opřít.

Pro více inspirace sledujte blog www.love-fashion.cz nebo se svěřte do rukou trenéra Steva www.fitness-steve.cz. Více informací o autorizovaných prodejcích sortimentu z edice RIG naleznete zde: www.plantronics.com

Komentáře