420PEOPLE slaví 10. narozeniny

Reklama

Špičkový taneční soubor, 420PEOPLE, mezinárodního renomé, vstupuje do 10. roku existence výjimečným programem s názvem Gala 420PEOPLE – slavíme 10 let. Ve středu 18. a čtvrtek 19. ledna bude Nová scéna Národního divadla patřit nejen 420PEOPLE, ale také jejich hostům a přátelům. Lednovým gala programem oslavy kulatin 420PEOPLE rozhodně nekončí. Následovat budou další mimořádné projekty a premiéry na uměleckých scénách, se kterými soubor dlouhodobě spolupracuje.

Před deseti lety Nataša Novotná a Václav Kuneš, oba bývalí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána, udělali odvážný krok do neznáma, opustili bezpečné vody holandské scény a vydali se vstříc nestálým proudům té české. O deset let a desítky českých přátel a spolutvůrců bohatší zazáří v choreografiích světových špiček. Nataša Novotná v B/oleru Ohada Naharina, Václav Kuneš v Double You Jiřího Kyliána, které bude zároveň uvedeno v české premiéře. K tomu nejsilnější momenty dosavadní tvorby 420PEOPLE a vystoupení pozoruhodných hostů, mezi nimiž nebude chybět Chantal Poullain, DekkaDancers, Cirk LaPutyka, Laterna magika, Please the Trees, Ondřej Anděra, Amos Ben Tal & Milena Twiehaus a další. Oslavte se 420PEOPLE dekádu čiré taneční radosti!

K mimořádným okamžikům, které ozdobí představení Gala 420PEOPLE – slavíme 10 let, patří česká premiéra choreografie Jiřího Kyliána Double You, s níž se Václav Kuneš loučil s angažmá v Nederlands Dans Theater. Dvanáctiminutové sólo o ztrátě, smrti a smutku je zároveň oslavou neutuchajícího odhodlání k balancování na zavěšeném laně a naději, že nakonec dorazíme k bezpečnému bodu na protější straně. Ať už nás tam čeká cokoli. Neovladatelná kyvadla neúprosně znázorňují plynutí času a obnažují mnohé – odolnost, rovnováhu a disciplínu, stejně jako zranitelnost a osamocenost.

V rámci oslavy jubilea se na jeviště Nové scény ND vrátí slavné B/olero – výjimečný duet celosvětově uznávaného choreografa Ohada Naharina bude tentokrát uveden v interpretaci Nataši Novotné a Adi Salant, umělecké spoluředitelky Batsheva Dance Ensemble. 420PEOPLE byl první soubor v Evropě, který v roce 2008 od Ohada Naharina získal licenci na B/olero (po původní Batsheva Dance Company).

Vstupenky na Gala 420PEOPLE – slavíme 10 let / 18. a 19. ledna / Nová scéna Národního divadla v ceně 690 Kč (50% sleva pro studenty, důchodce a ZTP) jsou v prodeji v pokladnách Národního divadla a v online předprodeji.

Komentáře