5 nejlepších akcí v Evropě: film, hudba, umění

Reklama

Chcete potkat hollywoodské hvězdy? Vydejte se do Berlína! Či se chcete dozvědět, jak se na něžné pohlaví dívali slavní malíři Klimt, Schiele či Kokoschka? Vyrazte do Vídně. V Paříži zase vypukla Picasso mánie. A co si užít unikátní atmosféry jazzového festivalu v Kodani anebo oslav čokolády v Amsterdamu? Partnera s sebou můžete vzít zdarma, protože autobusy Eurolines vás od od 15. 1. do 20. 3. 2016 svezou do 26 měst 2 za cenu jednoho!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7126″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Filmové Berlinale plné hvězd 

Ve filmové branži je tato akce považována za jednu z nejdůležitějších. Oč se jedná? No přece o mezinárodní filmový festival Berlinale, který se letos koná od 11. do 21. února. Každý rok své i cizí umění přijíždí zhodnotit přes 20 000 filmových profesionálů z více než 100 zemí. Loni se prodalo neuvěřitelných 335 000 vstupenek na více než 400 filmů. O tom, že Berlinale je váženou událostí svědčí i fakt, že pozvání účastnit se festivalu přijímají hollywoodské hvězdy, jakými jsou Nicole Kidman, James Franco, Robert Pattinson, Cate Blanchett, Natalie Portman nebo Ryan Reynolds. A kdo vyhraje prestižní cenu Zlatého medvěda? O tom nerozhodne nikdo významnější než samotná Meryl Streep, která letos přijala pozvání být prezidentkou poroty.

Autobusy Eurolines se do Berlína v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 120 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), a pozor: míří sem 3 x denně, takže to můžete vzít i tzv. na otočku, více na www.eurolines.cz.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7127″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Výstava roku ve Vídni: Klimt, Schiele, Kokoschka a ženy

Organizátorům unikátní výstavy, která se koná do 28. února v zámku Dolní Belveder, se podařilo sestavit zcela jedinečnou podívanou – konfrontaci tří slavných malířů Gustava Klimta, Egona Schieleho a Oskara Kokoschky s něžným pohlavím. Pro období 20. století, kdy tvořili, totiž byla typická změna tradičních genderových rolí: hovořilo se o rovnoprávnosti mezi muži a ženami, i snaze projevit své sexuální touhy. Jak to ovlivnilo umělce se dozvíte právě na této výstavě, v níž je každý z nich zastoupen zhruba padesáti díly.

Autobusy Eurolines se do Vídně v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 100 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), a pozor: míří sem 2 x denně, takže to můžete vzít i tzv. na otočku, více na www.eurolines.cz.

Festival čokolády v Amsterdamu

Dokážete si představit svět bez čokolády? Ne? A jaké jsou trendy v tvorbě této lahůdky? A věděli jste, že stejně jako je tomu u vína, chuť čokolády se liší v závislosti na tom, odkud kakao pochází? To a mnohem více se dozvíte na Festivalu čokolády, který se koná o víkendu 6. a 7. února v Amsterdamu. Poznáte proces výroby, objevíte širokou škálu chutí a ochutnáte nevídané množství příchutí. Kromě toho se seznámíte s nejznámějšími čokoládovými tvůrci a to vše v jedné z nejznámějších “chokolaterií” na světě.

Autobusy Eurolines se dostanete do Amsterdamu pohodlně 4 x týdně přes noc (odjezd z Prahy v 17:00, příjezd do Amsterdamu 07:00 h) a v rámci akce 1+1 ve dvou za 3 150 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7128″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Picasso Mánie v Paříži

Až do 29. února bude hlavní město Francie pod vlivem vzpomínek na světoznámého malíře Pabla Picassa. Muzeum Grand Palais uspořádalo chronologickou a zároveň tematickou výstavu, v níž se vrací ke kritickým i uměleckým momentům umělcovy tvorby i jeho života. Uvidíte zde díla ze sbírek pařížského Národního Picassova muzea, Národního muzea moderního umění i ze soukromé sbírky umělcovy rodiny.

Autobusy Eurolines se dostanete do Paříže pohodlně přes noc (odjezd z Prahy v 16:00, příjezd do Paříže v 07:00 h) a v rámci akce 1+1 ve dvou za 3 200 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

Hudební festival roku: Winter jazz v Kodani

Desetidenní Zimní festival jazzu si každý rok získává více a více příznivců z celého světa. Letos se koná 5. až 28. února, naplánováno je zhruba 1 000 koncertů, které se budou konat na více než 100 místech, v klubech, kavárnách, barech, koncertních síních i na open-air prostorech v parcích, na náměstích a podél přístavu.

Autobusy Eurolines se do Kodaně v rámci akce 1+1 dostanete dokonce 3 x denně a ve dvou za 2 850 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více informací na www.eurolines.cz.

 

Komentáře