5 tipů na ručně vyráběné vánoční dárky

Reklama

Ať je dnešní doba sebevíc hektická, Vánoce jsou svátky klidu. Každý z nás by si měl tuto vzácnou chvíli v roce užívat a ne běhat po obchodech a shánět kvanta dárků. Zkuste letos potěšit své nejbližší vlastnoručně vyrobeným dárkem. Když k výrobě přidáte špetku lásky, výsledek udělá radost jak vám, tak obdarovanému. A to mnohonásobně vyšší než kupovaná věc. Navíc ušetříte peníze a spoustu času. Že nemáte na takovéto dárky dosti kreativní duši? Od toho jsme tu my a naše tipy.

1. Svíčky ve vykrajovátkách
Roztavte staré svíčky různých barev na tekutý vosk. Vyštrachejte vánoční vykrajovátka. Položte vykrajovátko na tác, na střed vložte knot a naplňte voskem. Nechte zaschnout. Můžete je darovat vyklepnuté nebo ve formičce. Obojí vypadá krásně roztomile.

2. Voňavé svíčky
Rozkrojte pomeranč, vydlabejte ho a kúru nechte vysušit. Opět roztavte staré svíčky. Knot připevněte nebo přidržte uprostřed vydlabané pomerančové kúry a zalijte voskem. Dozdobte hřebíčkem, skořicí či badyánem. Svíčky tak budou krásně vánočně vonět.

3. Vánoční sušenky
Určitě na Vánoce pečete cukroví. Tak napečte trochu více. Ideálně se pro tento kreativní výtvor hodí perníkové sušenky vánočních tvarů. Najděte zavařovačky a naplňte je sušenkami. Místo víčka vystřihněte čtvereček látky s vánočním motivem a obvažte stužkou. Jedlé dárky potěší hlavně naše milované babičky a dědečky.

4. Těžítko „sněžítko“
Najděte nízkou a trochu širší zavařovací sklenici. Nasypte do ní stříbrné flitry a zalijte převařenou nebo destilovanou vodou. Zevnitř na víčko přilepte libovolnou postavičku a lepidlo naneste i na závit víčka. Zašroubujte. Po zaschnutí lepidla zatřepejte a položte víčkem dolů. Flitry budou připomínat padající sníh.

5. Domácí marmelády
Přes léto a podzim jste jistě sklidili pořádné množství ovoce, že nevíte co s ním. A jestli ne, zaběhněte nějaké koupit do obchodu a pusťte se do želírování. Použijte menší zavařovací skleničky, ať jsou dárečky roztomilé a máte jich více. Přes víčko hotové zavařeniny přetáhněte čtvereček látky s vánočním motivem a uchyťte stužkou či gumičkou. Sladký dárek, který potěší každého člena rodiny, je na světě.

Tak na co čekáte? Pusťte se do práce. Udělejte radost sobě z toho, jak jste šikovní, i obdarovanému z vlastnoručně vyrobeného dárku.

Zdroj: Labeta

Komentáře