6 tipů, díky kterým zvládnete práci na mateřské

Do rodinného rozpočtu se hodí každá koruna, a to zvlášť v období, kdy je vaše ratolest nejmenší a výdaje zdánlivě nikdy nekončí. Mnoho maminek proto využívá možnost si během mateřské i rodičovské přivydělat. Zvažujete to také? Přečtete si naše rady, jak na to.

1. Hledejte práci chytře na internetu
Najít práci s flexibilní pracovní dobou, která vám umožní být s dítětem tak často, jak chcete, není jednoduché. Přeji jenom, většinu nabídek na pracovním trhu tvoří plné úvazky. Proto vám pravděpodobně bude víc vyhovovat pracovat jako osoba samostatně výdělečně činná, nebo na DPP či DPČ. Při hledání práce vám spoustu času ušetří online profil na Robeetu, kde nabídnete svoje služby, zveřejníte kalendář, zkušenosti a hodinovou sazbu. Nabídky si vás pak najdou samy.

2. Vyberete si oblast, ve které chcete pracovat
Některé maminky mají to štěstí, že se svojí profesi mohou věnovat i z domova prakticky stejně jako před porodem. Pokud do této skupiny nepatříte, nezoufejte, i tak si můžete najít zajímavou práci, která vás bude bavit. Můžete třeba hlídat další děti, doučovat cizí jazyky, nabídnout pomoc s úklidem v domácnosti nebo na zahradě, nadšené kuchařky mohou prodávat svoje výrobky. Pokud si dobře rozumíte se čtyřnohými mazlíčky, můžete například chodit venčit psy. Všechny tyto služby mají tu výhodu, že si sama určíte, jak často a kdy chcete pracovat.  Celý seznam možných přivýdělků najdete tady.

3. Ujasněte si, kolik času můžete práci věnovat
Zvlášť pokud je vaše dítě ještě hodně malé, je nutné dobře zvážit, kolik hodin týdně se chcete a můžete věnovat něčemu jinému.  Zvládnete každodenní práci, nebo chcete spíš vykrýt volno, když vám dítě odjede na výlet? V takovém případě hledejte spíš flexibilní jednorázové přivýdělky.

4. Zamyslete se nad hlídáním
Pokud chcete pracovat mimo domov, musíte se dopředu zamyslet, kdo bude vaše dítě hlídat. Když nemáte k dispozici třeba vstřícnou babičku nebo kamarádku, můžete využít placených chův. A jak jí vybrat? Rozhodně se zajímejte o reference z předchozích rodin. K hledání využijte portály jako je Robeeto, které jsou založené na systému hodnocení mezi uživateli. Předtím, než chůvu kontaktujete, si přečtěte, co o ní říkají přechozí zaměstnavatelé a také jaká je její hodinová sazba. Ta je důležitá, měla by totiž být menší vaše, aby se vám práce vyplatila.

5. Dodržujte rozdělní času na pracovní a rodinný
Jasně si určete, kdy pracujete a kdy trávíte čas s dítětem, přes který nejede vlak. K plánování pracovních povinností využijte na Robeetu sdíleného kalendáře, kde si jasně označíte, kdy jste k dispozici. Časem si vaši klienti nebo kolegové zvyknou, že ve středu odpoledne prostě chodíte s dětmi na jógu a v pátek na malování.

6. Určete si priority
Smiřte se s tím, že den má 24 hodin a všechno v něm jednoduše nestihnete. Proto se zamyslete, co je pro vás nejdůležitější a zbytek prostě outsourcujte. Nestíháte kvůli samému žehlení a praní zajít s dětmi do parku? Zvažte pak cenu vlastní práce a přínos vašeho času s dětmi. Nebylo by pro vás lepší si zaplatit pomoc v domácnosti a věnovat volný čas tomu, co vás opravdu baví? Nabídky pracantů na pomoc v domácnosti najdete zde.

Zdroj: https://www.robeeto.com/

Komentáře