Alice Bendová se nechala hýčkat dcerou

Reklama

Herečka a moderátorka Alice Bendová je v jednom kole. Hraje v kriminálním seriálu a do Zlína dojíždí na natáčení celovečerního filmu Teambuilding, který půjde do kin příští rok. Trávení času s dětmi ale rozhodně neodsunula na druhou kolej. Před odjezdem na natáčení do Zlína si stihla s dcerku Aličkou ještě užít Mini City v Centru Černý Most. Zábavný program pro nejmenší je věnovaný profesím dospělých, jež si děti mohou až do 4. září vyzkoušet na 8 tematických stanovištích.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10511″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Malá Alice Bendová, která se už nemůže dočkat, až půjde příští týden do školy, jich otestovala hned několik. Nejvíce času strávila v pizzerii a supermarketu, ale užila si i květinářství a kosmetický salon s kadeřnictvím. Právě v něm své mamince poskytla péči téměř jako kovaná odbornice. A o jaké profesi vlastně snila herečka a moderátorka Alice Bendová? „Veterinářka, ale jsem ráda, že mě to přešlo. Asi bych psychicky neunesla, vidět pod rukama ta nemocná zvířata. Myslím, že by to nebylo úplně pro mě, byť máme tři psy. U Aličky pořád nevíme, jednou chce být to a podruhé zase něco jiného. Momentálně ale vede veterinářka, takže uvidíme,“ usmívala se herečka. Zda dcerka od vysněné zvěrolékařky dojde časem k herečce či moderátorce po vzoru své maminky, je ve hvězdách. Prozatím toto povolání odmítá. A jak vidí svou budoucnost její bratr Vašík? „Ten to má úplně jasné – člen zásahové jednotky. Od malička miluje hraní na vojáky a tahle profese je jeho snem už tři roky.“

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10512″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Herečka stihla svým dětem pořídit i nové školní vybavení, včetně aktovek. „Když do školy nastupoval Vašíček, bylo to naprosto úžasné. Bavila ho, úkoly se daly v pohodě zvládnout.
I ve druhé třídě to bylo podobné, především díky skvělé paní učitelce, která vše děti perfektně naučila,“ vzpomínala Alice a dodala: „Věřím, že to tak bude i s Aličkou.“

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10513″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Centrum Černý Most na sklonku léta představuje zahraniční edukativně-zábavní projekt Mini City určený nejmenším, kteří si chtějí vyzkoušet povolání dospělých. Respondenti onlinového průzkumu  Centra Černý Most nejčastěji v dětství snili o profesi učitele (11 %), veterináře (10 %) nebo zpěváka či herce (shodně 6 %). Ženy se toužily stát převážně učitelkami (15 %) a zvěrolékařkami (12 %), jejich protějšky pak kosmonauty a popeláři (obojí po 10 %). Malí návštěvníci Centra Černý Most ve věku 4–12 let mohou od 20. srpna do 4. září blíže poznat osm rozličných profesí, a to díky bezplatným interaktivním workshopům ve stylově vybavených dílničkách Mini City. Čekat na ně bude například květinářství, ordinace lékaře, kadeřnictví nebo televizní studio. O děti se na každém stanovišti postarají instruktoři.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10516″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“424″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Mini City v Centru Černý Most dětem přinese osm stylově vybavených interaktivních dílniček, v nichž si mohou od soboty 20. srpna do neděle 4. září zcela zdarma pod dohledem instruktorů vyzkoušet, jakému povolání by se v dospělosti chtěly věnovat. Program je vhodný pro věkovou skupinu od 4 do 12 let a zájemci se v rámci něj mohou těšit na několik stylových instalací: dopravní okruh, supermarket, televizní studio, pizzerii, květinářství, ordinaci lékaře či stavbu.
• Dopravní okruh budoucím řidičům a řidičkám přináší prostor s autentickým dopravním značením, který si mohou projet na připravených kolech či koloběžkách.
• Kadeřnictví obsahuje 2 stolky se zrcadly a židličkami, fény a vybrané kadeřnické potřeby či paruky, na nichž si děti mají možnost vyzkoušet tvorbu účesů, nebo gauč sloužící k pohodlnému čekání zákazníků.
• Supermarket zahrnuje regály se zbožím, nákupní vozíky, pokladnu s pohyblivým pásem nebo speciální peníze a platební karty pro zákazníky.
• V dílně zařízené jako televizní studio nechybí kamera, monitory či přenosové plátno, před kterým si budoucí hlasatelé či hlasatelky mohou vyzkoušet moderování zpravodajství.
• Pizzerie nabízí kuchyň vybavenou pecí a nádobím, kuchařské oblečení i stolky se židličkami pro hosty.
• Květinářství dětem k dispozici dává umělé i živé květiny, zahradnické náčiní či papír pro zabalení naaranžovaných kytic.
• Ordinace lékaře potěší budoucí lékaře, lékařky nebo zdravotní sestřičky vybavením v podobě lůžka pro pacienta, lékařskými nástroji či plášti.
• Na stavbě děti naleznou umělé zdi, cihly, kolečko, kladkostroj i stavební nářadí, s jejichž pomocí mohou libovolně tvořit.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10517″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Koncept workshopů Mini City pro naše zákazníky přivážíme ze zahraničí, kde se těšil velikému zájmu. Věřím, že jsme zvolili správné načasování na konci prázdnin, kdy rodiny pořizují nové školní vybavení a nejmenší se začínají těšit zpět do lavic. Rodiče zajisté uvítají možnost nakoupit školní potřeby, zatímco děti si užijí atraktivní program, v němž si na chvíli vyzkouší povolání dospělých,” uvedla Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10518″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Staneme se tím, co si vysníme?
• Facebookový průzkum Centra Černý Most  odhalil, že pouhých 6 % respondentů si danou profesi v dětství vybralo, následně vystudovalo i se jí v současnosti věnuje.
• O dvě procenta menší skupina na v dětství vysněné povolání zaměřila své vzdělání, ale nakonec pracuje v jiné oblasti.
• Svůj dětský profesní sen, i přes vystudování jiné specializace, si splnilo jen 1 % dotazovaných.
• 27 % fanoušků Centra Černý Most uvedlo, že získalo vzdělání v oboru, jakému se nyní profesně věnuje.
• U 62% většiny respondentů se ale v dětství vysněné, následně vystudované a aktuální povolání různí.

Komentáře