Americký rapper Waka Flocka Flame a DJ Whoo Kid dorazí do pražské Lucerny

Reklama

Jedna z nejvýraznější postav současné americké hiphopové scény, atlantský rapper Waka Flocka Flame vystoupí v rámci svého evropského turné 21. března 2018 v pražském Lucerna Music Baru. Lekci nekompromisního hiphopu udělí Praze muž, jehož vynikající smysl pro kombinaci groovu a frázování doplňuje výrazná image s tetováním a dredy. Kolem Waka Flocky se stále něco děje, v roce 2015 ohlásil kandidaturu na prezidenta USA, bez rozpaků zrušil dobře honorované vystoupení pro jednu z amerických univerzit, když zjistil, že jeho posluchači nahráli na sociální sítě rasistický song. Má za sebou spoustu výtečných spoluprací, například píseň Wild Boy s Machine Gun Kelly, který nedávno vyprodal karlínské Forum. Velkému ohlasu se těšil hitový track Hard in da Paint, který má aktuálně více než 32 miliónů zhlednutí na YouTube.

Waka Flocka Flame nahrával s nejprodávanějším interpretem roku 2016, kanadským rapperem Drakem nebo s hvězdami jako jsou Keith Ape, A$AP, Wale a Roscoe Dash s megahitem No Hands, se sexy divou Nicki Minaj, ale i se stylově rozdílnými Good Charlotte. Oficiálně remixoval track Kanye Westa Real Friends.

Waka Flocka Flame, občanským jménem Juaquin James Malphurs, se narodil v roce 1986 v části newyorské čtvrti Queens, zvané South Jamaica, rodina se však záhy odstěhovala do Riverdale ve státě Georgia. Jeho matka byla manažerkou rappera Gucci Maneho, se kterým se znal už od 19 let. Ten mu také dal přezdívku Flocka Flame, zatímco nick Waka mu přidělil jeho bratranec, inspirován seriálem Muppets.

Průlom v kariéře mu přinesl singl O Let’s Do It v roce 2009, úspěšné debutové album s názvem Flockaveli, inspirované slavným italským teoretikem moci Machiavellim, vyšlo o rok později. Waka Flocka se v roce 2010 dostal podle MTV do první desítky nejlepších MCs. Spolupráce s Gucci Manem dále pokračovala (přestože ten ukončil spolupráci s Wakovou matkou) úspěšným společným albem Ferrari Boyz, druhé samostatné studiové album dostalo název Triple F Life: Friends, Fans & Family. Rapper si zažil během rušného života různé peripetie, byl postřelen při loupežném přepadení a zažil i konflikty s policií. Ani pozdější umělecký rozchod s parťákem z pódií Gucci Manem mu neubral na originalitě a energii. I se třetím samostatným albem z loňského roku s názvem Flockaveli 2 stále zůstává jednou z ikon současného amerického hip hopu.

Waka Flocka Flame vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 21. března 2018. Vstupenky jsou již v předprodeji v síti Ticketpro.

Komentáře