Audioknižní týden = Audioknihy NAHLAS!

Reklama

Audioknižní víkend se letos protáhne na celý týden od 24. do 30. října 2016. Narostl počet zapojených vydavatelů, propagaci audioknih opět provází nákupní akce 1+1 zdarma! Ke druhému ročníku se přidali noví nakladatelé. Letos se tak zájemci o poslech mohou těšit na audioknihy od osmi vydavatelů! Dvanáct novinkových titulů představí v posledním říjnovém týdnu Kristián Entertainment, Náma Production Prague, OneHotBook, Progres Guru, Radioservis, Tympanum, Walker & Volf a Země pohádek.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12976″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“294″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zapojení většího počtu vydavatelů umožňuje akci „Audioknihy NAHLAS!“ nabídnout tituly s potenciálem bestselleru hned v několika žánrech:
Chystané novinky letos ocení milovníci svérázného belgického detektiva Hercula Poirota. V akci se symbolicky potká vůbec první příběh Agathy Christie s tímto hrdinou – „Záhada na zámku Styles“ – s nejnovějším příběhem z pera její pokračovatelky Sophie Hannah. Titul, který je novinkou i na knižním trhu, se jmenuje „Zavřená truhla“. Letošního vítěze prestižní Pulitzerovy ceny – knihu Anthony Doerra „Jsou světla, která nevidíme“ namluvili interpreti Tereza Vilišová s Davidem Matáskem. Netypický válečný román vykresluje postavy snažící se zachovat si lidskost. Prakticky současně s českým překladem knihy se na trh dostane znepokojující thriller M. R. Careyho „Všemi dary obdarovaná“, který dostal zvukovou podobu pro tři hlasy. Životopisný román, který si nezadá s psychologickým dokumentem, načetli Taťjana Medvecká, Dana Černá, Jana Stryková, Petra Špalková a Igor Bareš. Manželství čtyř žen s jedním mužem skrývá audiokniha „Paní Hemingwayová“ natočená podle románu Naomi Woodové. Českou literární produkci zastupuje velmi intimní deník z psychiatrické léčebny „Úsměvy smutných mužů“ od bestselleristy Josefa Formánka a detektivka Michala Sýkory, který se do širšího povědomí dostal zfilmovanou sérii „Detektivové od Nejsvětější Trojice“. Jako audioknižní novinka vyjde krimi „Modré stíny“. Milostný román zachycený v emailech vychází pod stejným názvem jako románová předloha „Dobrý proti severáku“. Žánr věnující se osobnostnímu rozvoji zastupuje „Lean podnikání“, v němž Ash Maurya popisuje cestu k efektivnímu a racionálnímu startupu. Milovníky historických románů potěší „Sharpův tygr“ od Bernarda Cornwella. „Audioknihy NAHLAS!“ opět myslí i na dětské posluchače, kteří v novinkové nabídce najdou titul „Čertův švagr a jiné pohádky“ nebo příběhy z dávné Indie, které vychází pod názvem „Krišna Avatár“.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12979″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“402″}}]]

Druhá audiokniha je zdarma a podle výběru zákazníka!
Ke každé zakoupené novince si navíc v týdnu od 24. do 30. října 2016 může kupující vybrat další audioknihu zdarma. Také bonusová nabídka obsahuje dvanáct audioknih, které ve své atraktivitě rozhodně nezaostávají za nahrávkami, které se představí v premiéře. Premiérové a bonusové tituly lze v rámci akce 1 + 1 volně kombinovat, nezáleží na žánru ani vydavateli audioknihy. Kterou ze 144 možných kombinací si vybere je tedy skutečně jen na zákazníkovi.

Akce podpoří CDčka i stahování!
Stejnou akční nabídku poskytuje v průběhu týdne „Audioknihy NAHLAS!“ vedle klasických knihkupců také portál Audiolibrix. Pro nákup a poslech audioknih na mobilních telefonech slouží i stejnojmenná aplikace, díky níž nabízí rychlé a jednoduché stažení audioknihy, které mají uživatelé ve svých chytrých zařízeních neustále s sebou.

Akce na zahájení
Týden na podporu poslechu audioknih slavnostně odstartuje v pondělí 24. října 2016 na Knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí v Praze. „Audioknihy NAHLAS!“ rozezní jejich přední interpreti – Taťjana Medvecká, Dana Černá, Tereza Vilišová, Klára Sedláčková Oltová, David Matásek nebo třeba Vasil Fridrich. Účast přislíbili i režiséři Jitka Škápíková, Michal Bureš a Hynek Pekárek. Audioknihu naživo přečtou v brněnském knihkupectví Dobrovský v Joštově ulici za účasti režiséra Ludvíka Němce herci Jana Štvrtecká a Martin Sláma. V úterý 25. října 2016 si tak připomenou své úspěšné nastudování audioknihy Daniela Glattauera „Dobrý proti severáku“. Projekt „Audioknihy NAHLAS!“ je první a svým rozsahem největší akcí svého druhu u nás. Jejím cílem je propagace poslechu mluveného slova.

Komentáře