Better Call Saul má celosvětovou premiéru 3. série

Reklama

Na televizní stanici AMC startuje 13. dubna ve 22:00 dlouho očekávaná třetí série seriálu Better Call Saul, spin off Breaking Bad. Fanouškové se mohou těšit na typického Saula Goodmana, kterého znají z příběhu Waltera Whita. Jimmy McGill už nezvládá dokazovat svému bratrovi, že je dobrý právník a stává se sám sebou. Člověkem, který si umí morálku a zákon přizpůsobit podle potřeby. 

Kromě pohledu do života hlavního hrdiny se dozvíme, jak se z Mika stal „čistič“, co bude s Kim a Jimmym či jak bude pokračovat bratrská láska mezi dvěma úplně rozdílnými osobnostmi – Jimmym a Chuckem. Třešničkou na dortu bude muž s dvojí tváří, Gustavo Fring. Ten přichází do Albuquerque otevřít Los Pollos Hermanos, fast food s nejchutnějšími kuřaty v Novém Mexiku a slibnou budoucností.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19185″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“329″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Kdo je Jimmy McGill?
Příběh se odehrává šest let před tím, než se Saul (Bob Odenkirk) střetne s Waltem. Už jako malý chlapec dostal Jimmy otázku, zda bude vlk, nebo ovce. Během prvních dvou sérií sledujeme, že hlavní hrdina se stále rozhoduje, kam se zařadí. „V třetí sérii uvidíte, jak se ze slušného člověka působením tlaku okolí stane člověk prahnoucí po penězích,“ odpovídá Bob Odenkirk na otázku, v čem bude spočívat storytelling jeho postavy, v rozhovoru pro stanici AMC. Na jedné straně chce, aby byl na něj jeho bratr Chuck McGill (Michael McKean) hrdý, na straně druhé už ví, že nepatří do nóbl advokátské kanceláře. K tomu všemu je tu Kim, pro kterou by udělal cokoli na světě. Kim Wexler (Rhea Seehorn), které, ačkoli žije podle pravidel, imponuje Jimmyho spontánnost. Možná i díky tomu vyhrál Odenkirk v roce 2015 a 2016 cenu Critics‘ Choice Television Award za nejlepšího herce v drama seriálu. Jeho herecké výkony jsou jednoduše autentické, divák se s ním dokáže ztotožnit, protože balancuje mezi tím, jak by měl žít, a tím, co ho dělá šťastným.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19183″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Otvírá se svět Breaking Bad
Fanouškům, kteří volali po tom, aby poznali životy i dalších postav, se tvůrci seriálu Peter Gould a Vince Gilligen rozhodli vyhovět. Dozvíme se víc o Mikovi a Hectoru Salamancovi (Patrick Fabian), sociopatickém bossovi drogového kartelu, a také o tom, proč ho Mike (Jonathan Banks) hned nezabil. Představují Salamanovci větší nebezpečí, než by byl čekal?

A jakou roli v tom hraje Nacho (Michale Mando), člen kartelu a Mikův starý známý?
Dalším, který celý příběh rozvíjí, je Gustavo Fring. Do seriálu vstupuje jako šéf řetězce The Pollos Hermanos. Herec v rozhovoru pro televizní stanici AMC řekl, že byl velmi rád, že se jeho postava vrátí, protože ho baví tajemnost a mysterióznost jeho role. „Uvidíte Gusa, který se vyvíjí. Podnikatele, který sbírá zkušenosti, aby se mohl pomstít. Ačkoli ví, jak dosáhnout svého cíle, je na začátku cesty. Divák, stejně jako když sleduje Jimmyho, netuší, co se odehrává v jeho hlavě,“ prozrazuje herec Giancarlo Esposito.  

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19184″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Do třetice všeho dobrého
Seriál režírovali kromě Petera Goulda a Vincenta Gilligana i Mark Johnson, Melissa Bernstein, Thomas Schnauz a Gennifer Hutchison. Premiéra nové série navazuje na druhou sérii, která získala 7 nominací na Emmy® Award, tři nominace na Critics’ Choice Award a též vyhrála AFI jako televizní pořad roku. První část diváci mohou sledovat už 13. dubna od 22:00 na televizní stanici AMC.   
Podívejte se na promo video k seriálu:

Zdroj fotografií: AMC

Komentáře