Bezkontaktní bankomaty v Čechách

Ani u bankomatu už nemusíte pustit platební kartu z ruky. Dokonce ji u sebe nemusíte mít vůbec. ČSOB a Era Poštovní spořitelna spustily provoz prvních bankomatů, které fungují bezkontaktně, podobně jako platební terminály v obchodech. „Pípnout“ u bankomatu si budete moci kartou, ale také platební nálepkou anebo jen mobilním telefonem s aplikací ČSOB NaNákupy.

Úplně tak odpadá strach z případného skimmingu, kdy podvodníci montovali na bankomaty různá zařízení, která kopírovala data z karet. Celý výběr bude také rychlejší. Jediné co zůstává, je nutnost pamatovat si PIN, ten budete u bankomatu potřebovat stále.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12815″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Víme, že bezkontaktní výběry z bankomatů jsou pro veřejnost lákavé. Naši klienti, kteří využívají aplikaci NaNákupy, mají navíc možnost vybrat si peníze i mobilem, což ještě více zvyšuje atraktivitu této služby. Teď už opravdu bude možné vyrazit za zábavou nebo na nákupy, aniž byste si museli brát kartu či peněženku. Pomocí mobilu nejen zaplatíte, ale nově také v případě potřeby vyberete hotovost,“ říká Jana Opršalová, manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB a Ery.

Bezkontaktní placení v obchodech bylo v České republice zavedeno v roce 2011. Dnes už si nikdo nakupování bez „pípání“ u platebních terminálů nedovede představit. Bezkontaktní výběry z bankomatů budou nově možné zatím na 37 místech po celé České republice. „Alespoň jeden bezkontaktní bankomat bude ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a samozřejmě Praha. Pokud zkušební provoz dopadne dobře, zavedeme bezkontaktní výběry na dalších bankomatech. Do konce roku by jich mělo být až 80,“ upřesňuje Jana Opršalová.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12816″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

 Jana Opršalová

 

Komentáře