Bitevní hra Lodě i gigantické piškvorky v iQLANDII

Reklama

Než se podzim zcela přihlásí o slovo, přijďte si poslední slunečné dny užít do iQLANDIE, a to rovnou na Solární terasu. Ve venkovní expozici, kterou najdete na samém vrcholku centra, nachytáte nejenom bronz, ale hlavně si tu procvičíte strategické myšlení! Tak co, potopíte protihráčův křižník v legendární bitevní hře Lodě nebo mu vykřížkujete celé pole v obřích piškvorkách? To už bude jen na vás, jaký plán zvolíte. A odkud že se to line ten zvuk? No přece z obřího Zvukovodu! Solární terasa kromě hlavolamů a relaxačního koutku nabízí ještě jeden zážitek – dokonalý výhled na celý Liberec a jeho dominantu Ještěd.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11401″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nutno však dodat, že v iQLANDII vás mimo to čeká dalších čtyři sta interaktivních exponátů, jako například humanoidní robot Thespian, Hvězdný kolotoč či Mars Rover, akční Science show, plná ohně, blesků a kouře, a v neposlední řadě experimentální workshop. Ten v září a říjnu nese název Člověk a jeho schopnosti a během něho si třeba zkusíte vyrobit přívěsek z vlastní DNA. iQLANDIA Liberec je členem České asociace science center.

Harmonogram akcí  v iQLANDII:
19. 9. od 9 do 15 hodin – Živá knihovna povolání (určeno pouze pro školy) Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s iQLANDIÍ a vybranými zaměstnavateli z Libereckého kraje (DENSO MANUFACTURING CZECH, Crystalex CZ, ABB, Lasvit, Fehrer Bohemia a další) připravili pro vybrané školy a jejich žáky projekt pod názvem Živá knihovna – povolání. Cílem akce je seznámit děti posledních ročníků ZŠ s reálnou praxí z povolání, a to jako doplněk systému kariérového poradenství. Děti budou mít možnost diskutovat s představiteli reálný ch profesí.

23. 9. od 18 do 23 hodin – Late night vol. II (experimentální party) – přístupno od 18 let
Od osmnácti let můžete volit, řídit auto, pít alkohol, a hlavně se zúčastnit Late Night vol. II! Nechte  své starosti i ratolesti doma a vydejte se na bláznivou experimentální party pro dospělé, kterou pořádá 23. září od 18 do 23 hodin liberecká iQLANDIA. Tým science centra vás přivítá welcome drinkem – šampaňským s kapalným dusíkem, předvede vám akční Science show plnou ohňů, blesků a kouře a v neposlední řadě vás pohostí u makromolekulárního baru. Je libo kaviár z piva či alkoholové želé panáky? Ani ty tu totiž nebudou chybět!

Otevřené pro vás budou také vybrané expozice. Tak třeba v Člověku si popovídáte s humanoidním robotem Thespianem, na co máte vlohy, zjistíte v Talentu! a krásu tančící fontány budete obdivovat ve Vodním světě. Dokonce se svezete v Mars Roveru po Rudé planetě, ale nebojte, řidičák na toto speciální vozítko potřebovat nebudete, mimozemská hlídka vás totiž legitimovat nebude.  Vesmírnou ochutnávku slibují i místní planetárníci. Ti si nachystali živě komentovaný pořad o aktuálním dění na nebi a rovnodennosti. Po celou dobu konání akce jsou zajištěny grilované klobásky, alkoholické a nealkoholické nápoje. Hudbu zajistí DJ Láďa Chudoba. Tak přijďte, vstupné je symbolické, a to 100,- Kč.  Parkovné: 50,- Kč (přijedete-li vozem)

Late Night vol. II se uskuteční za každého počasí, a to v expozicích Talent!, Kosmo, Vodní svět, Člověk, Věda v domě a v Planetáriu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11409″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“446″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

30. 9. od 17 do 22 hodin – Noc vědců

Každou So a Ne od 14 a 15 hodin – Workshop Člověk a jeho schopnosti
Út až Pá od 15 hodin a So a Ne od 13 hodin – Malá science show
Út až Pá od 11 hodin a So a Ne od 11 a 16 hodin – Velká science show
Od 19. do 22. 9. bude iQLANDIA pro veřejnost uzavřena.

Komentáře